Парламентське видавництво

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Парламентське видавництво
Держава  Україна
Засновник ВРУ[1]

Вебсайт: radabook.com

Видавництво Верховної Ради України (Парламентське видавництво) — державне підприємство, утворене 1997 року розпорядженням Верховної Ради України[2]. Підприємство забезпечує Апарат Верховної Ради України редакційно-видавничими послугами, допомагає комітетам Верховної Ради України з підготовки, організації випуску та поширення матеріалів з питань парламентської діяльності, займається виданням нормативно-правових актів, офіційних текстів законів та постанов, прийнятих Верховною Радою України, а також виготовленням іншої друкованої продукції за профілем видавництва.

Державне підприємство є видавцем щотижневого бюлетеня «Відомості Верховної Ради України», який оприлюднює закони і постанови парламенту та всі інші рішення, які приймає Верховна Рада, а також серії «Закони України», «Бібліотека офіційних видань», «Парламентські слухання» тощо.

З 1997 року у вилавництві вийшло понад 1300 назв видань[3].

З 2000 року зросла кількість навчальних та довідкових видань, а також з’явилися науково-практичні коментарі, що пов’язано з переходом у 2000 році видавництва на госпрозрахунок і необхідністю випуску видань, що користувалися б комерційним попитом[4].

У 2013 році за угодою між управлінням справами Верховної Ради України та Парламентським видавництвом, останнє мало отримати 1,72 млн грн. на друк стенографічних звітів, бюлетенів, примірників парламентських слухань та аналогічну продукцію[5].

Дев’ять разів видавництво перевидавало Конституцію України (у 1997 р. вона вийшла друком накладом у 500 тис. примірників). До десятої річниці проголошення незалежності в Україні було здійснено ексклюзивне видання Конституції України, на якому складають присягу депутати Верховної ради.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. http://radabook.com/about
  2. Розпорядження Голови Верховної Ради України № 22 від 27 січня 1997 р.
  3. Філософія парламентського видавництва: науковість і об’єктивність. www.golos.com.ua (укр.). 24 квітня 2019. Процитовано 23 грудня 2023.
  4. Женченко М. Видавнича культура української правничої літератури : монографія — К. : Жнець, 2012. — С. 60.
  5. У Рибака виділили майже 2 мільйони на архаїчний друк стенограм. НАШІ ГРОШІ (укр.). Процитовано 23 грудня 2023.

Посилання[ред. | ред. код]