Парламентські вибори в Румунії 2008

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Парламентські вибори у Румунії відбулися 30 листопада 2008 року. Центральне виборче бюро визнало лідерів: альянс опозиційних Соціал-демократичної (PSD) та Консервативної партій, а також Демократична ліберальна партія (Румунія) (PD-L), яка підтримує президента країни Траяна Бесеску. За підсумками голосування вони отримали, відповідно, 33,09 та 32,36 % голосів.

Правляча зараз у Румунії Націонал-ліберальна партія, яку очолює прем'єр-міністр Келін Попеску-Терічану, набрала лише трохи більше 18 % голосів, Демократичний союз угорців, що відображає інтереси угорської національної меншини, отримав майже 7 % голосів виборців. Націоналістична партія Ромунія Маре (Велика Румунія), не змогла подолати 5-відсотковий бар'єр і її представників не буде в новому складі парламенту.

За підсумками виборів новим прем'єр-міністром Румунії став перший віце-президент Демократично-ліберальної партії (PD-L) Теодор Столожан (Theodor Stolojan). Відповідний мандат для формування уряду країни надав йому 10 грудня президент Румунії Траян Бесеску.


Прапор Румунії Це незавершена стаття про Румунію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Політика Це незавершена стаття про політику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.