Партія Ліванських сил

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Партія Ліванських сил

араб. القوات اللبنانية
Країна  Ліван
Голова партії Амін Жмайєль і Samir Geagead
Засновник Башир Жмайєль і Samir Geagead
Дата заснування 1976 і 1990
Штаб-квартира Бейрут, Ліван
Ідеологія консерватизм, націоналізм, християнська демократія і націонал-консерватизм
Офіційний сайт lebanese-forces.com

Ліванські сили (араб. القوات اللبنانية‎‎) — ліванська права християнська політична партія. Утворена в 1991 на базі військово-політичного угрупування Ліванські сили (ЛС), які в свою чергу були створені в 1976 в результаті об'єднання різних християнських ополчень, що боролись проти палестинських загонів.

З серпня 1976 вони стали офіційно незалежними від старих християнських лідерів, яких молоді бійці вважали занадто помірними. Башир Жмаєль який очолював ЛС зумів розгромити загони своїх християнських супротивників — «Марада» під командуванням Тоні Франж'є (1978) і «Тигрів», що очолювалися Камілем Шамуном (1980).

На початку 1980-х ЛС повністю контролювали Східний Бейрут і Ліванські гори, вели боротьбу з сирійською армією і вели співпрацю з Ізраїлем. Після вбивства Б. Жмайєля в 1982 угрупування очолив Е. Хобейка, проте вже в 1986 він був зміщений за угоду з Сирією і в 1987 відколовся від ЛС разом з своїми прихильниками. Організацію очолив Самір Жажа. У вересні 1991 він перетворив її в Партію Ліванських сил, яка різко критикувала сирійський вплив і присутність сирійських військ в країні, виступала в опозиції проти нової влади, встановленої відповідно до Таїфських угод. Вона призвала до бойкоту парламентських виборів 1992. Було почате роззброєння ЛС. У березні 1994 уряд Лівану офіційно заборонив ПЛС, а її лідер С. Жажа був арештований і звинувачений у вбивстві політичних супротивників. Партія була заборонена просирійським урядом до Кедрової революції на початку 2005 року.

Станом на 2020 рік партія має 15 з 128 місць у парламенті.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]