Партія незалежності та праці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Партія незалежності та праці
Країна Flag of Senegal.svg Сенегал
Голова партії Magatte Thiamd
Дата заснування 9 липня 1981
Штаб-квартира Дакар, Сенегал
Ідеологія лівиця

Партія незалежності та праці ( фр. Parti de l'Indépendance et du Travail ) - соціалістична (раніше комуністична ) політична партія в Сенегалі, що походить з Африканської партії незалежності Сенегалу ( фр. Parti Africain de l'Indépendance ). Багаторічними лідерами партії були Маджмут Діоп, Сейд Сіссоко, а потім Амат Дансоко.

Історія[ред. | ред. код]

Африканська партія незалежності Сенегалу[ред. | ред. код]

Африканська Партія Незалежності Сенегалу (АПНС) була утворена в 1957 році як об'єднання марксистських груп країни. Вона виражає інтереси робітничого класу, бідного селянства та широких трудящих мас. З 1960 року АПНС діє в підпіллі. І З'їзд АПНС (1962) прийняв її програму та статут. Програмною метою АПНС є досягнення справжньої політичної та економічної незалежності Сенегалу та побудова соціалістичного суспільства. II З'їзд АПНС (1972) висунув завдання створення єдиного фронту всіх національно-патріотичних сил для боротьби з неоколоніалізмом. АПНС підписала документи міжнародних Народних рад комуністичних та робітничих партій в 1969 році. Центральним органом АПНС є газета «Момсарев» («Незалежність»).[1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. І. ф. Чернгіков. Африканська партія незалежності Сенегалу // Українська радянська енциклопедія : у 12 т. / гол. ред. М. П. Бажан ; редкол.: О. К. Антонов та ін. — 2-ге вид. — К. : Головна редакція УРЕ, 1977. — Т. 1 : А — Борона. — С. 305.