Партія промисловців і підприємців України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Партія промисловців та підприємців України
Заснована / зареєстрована 2000
Штаб-квартира Київ, вул. Хрещатик, 34, 3-й поверх
Політична ідеологія Центризм


Очільник партії Анатолій Кінах
Кольори Фіолетовий на жовтому
Кількість членів


Вебсторінка http://pppu.org.ua/
Політика України
Політичні партії
Вибори

Установчий з'їзд Партії промисловців і підприємців України (ПППУ) відбувся в Києві 9 лютого 2000 року. У квітні того ж року партію було зареєстровано Міністерством юстиції України.

Голова партії з 2000 по 2009 рік — Кінах Анатолій Кирилович. З 27 листопада 2009 р. Партію промисловців і підприємців України очолював Олександр Коробчинський. 5 січня 2011 р. Коробчинського було вбито з вогнепальної зброї біля свого дому в Одесі[1].

ПППУ нараховує у своїх лавах майже 150 тисяч членів, об'єднаних у 720 територіальних організацій районного рівня, її партійні організації широко представлені в усіх регіонах України[2].

Партія проводить роботу у всіх 25 областях України, а також в містах Києві та Севастополі (з 2014 року діяльність Севастопольської міської та Кримської республіканської організації ПППУ призупинено [1]. Серед найбільших обласних територіальних партійних організацій: Харківська ТПО — 18500 членів, Житомирська ТПО — 8900 членів, АР Крим — 8000 членів, Черкаська ТПО — 5600 членів, Миколаївська — 5200 членів Партії.

У парламентських виборах 2002 року брала участь у складі виборчого блоку «За єдину Україну», що отримала у парламенті загалом 102 депутатських мандати. 25 березня 2005 року у Верховній Раді України була створена фракція Партії промисловців і підприємців України, до того часу народні депутати, члени ПППУ, перебували у різних фракціях, зокрема, у фракціях НДП, Трудова Україна, НДП-ПППУ, а з 21 січня 2005 року — у депутатській групі «Воля народу».

У парламентських виборах 2006 року брала участь у складі Блоку «Наша Україна». До складу блоку також увійшли Наша Україна, Українська республіканська партія «Собор», Християнсько-Демократичний Союз, Конгрес українських націоналістів, Народний Рух України.

19 квітня 2007 на з'їзді блоку «Наша Україна» ПППУ була виключена з його складу. 4 серпня 2007 VI з'їзд ПППУ прийняв рішення підтримати на виборах до Верховної Ради Партію регіонів; Анатолій Кінах був включений до її виборчого списку і увійшов до парламентської фракції.

Партія не брала участь у парламентських виборах 2012 р.

Партія брала участь у місцевих виборах 2015 року і утворила фракції у 4 обласних, 5 міських та 9 районних радах [2] Партія брала участь у місцевих виборах 2020 року і утворила фракції у 4 міських та 7 районних радах [3]

На початку 2020 року Міністерство юстиції України подало позов щодо ліквідації партії серед 48 подібних, що не брали участь у виборах протягом 10 років[3]. Партія промисловців і підприємців України розглядає позов Мін'юсту як «вмотивоване переслідування політичних конкурентів» і оскаржує позов проти партії у суді [4]

Ідеологія[ред. | ред. код]

Партія промисловців і підприємців України дотримується центристської ідеології [5]. Центризм — один з найкращих методів забезпечення сталого розвитку суспільства, заснований на різноманітності ідей, поглядів, позицій і на законних ненасильницьких методах політичної діяльності. Центризм — це варіант політичної поведінки, що відрізняється прагматизмом і здатністю до компромісів. Центризм розуміється як ціннісно-нейтральна політична технологія, що забезпечує згоду різних політичних сил. Центризм є політикою, спрямованою на пошук і еволюційну реалізацію найбільш сприятливої для суспільства альтернативи розвитку. Політичні сили об'єднуються для вирішення певного близького за змістом завдання, хоча з інших проблем у них можуть бути різні позиції. Партія промисловців і підприємців України наполегливо і послідовно відстоює ідею побудови успішної демократичної європейської України на фундаменті національного прагматизму і пріоритету економічного розвитку. Свою діяльність ПППУ будує на засадах патріотизму, професіоналізму і порядності, які поряд з успішним досвідом державного управління і підприємницькими талантами є запорукою ефективності управління і розв’язання різноманітних задач і проблем. У своїх намірах розбудови успішної суверенної держави Партія спирається на підтримку інститутів громадянського суспільства, які опікуються інтересами переважної більшості населення країни. Історичний досвід побудови економічно успішних держав підтверджує виключну необхідність державної турботи про розвиток і зміцнення найактивнішої верстви населення будь-якої країни — підприємців і висококваліфікованих виробничників, не втрачаючи з поля зору потреби національної духовно-культурної інтелігенції. Від початку свого заснування по теперішній час Партія промисловців і підприємців України запрошує до співпраці і пропонує всім розсудливим патріотичним силам, які поділяють центристський погляд на розвиток країни, об’єднати зусилля для досягнення спільної мети — розбудови конкурентоспроможної, квітучої та щасливої України.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]