Партія угорців України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«КМКС» Партія угорців України
Заснована / зареєстрована 1989 (як організація) / 2005 (зареєстрована як партія)
Штаб-квартира Ужгород
Політична ідеологія регіоналізм
націоналізм


Очільник партії Василь Брензович
Кольори               
Кількість членів
Кількість депутатів у ВР[1]
0 / 424
Обласні ради та рада м. Києва[2]
8 / 1780
Вебсторінка https://kmksz.com.ua
Політика України
Політичні партії
Вибори

Партія угорців України (угор. „KMKSZ” Ukrajnai Magyar Párt) — політична партія України. Відстоює політичні інтереси угорської меншини (конкуруючи на цьому полі з Демократичною партією угорців України). Абревіатура «KMKSZ» означає «Товариство угорської культури Закарпаття» — під цією назвою партія, як громадська організація, діє поза виборами.

Лідер[ред. | ред. код]

Першим лідером партії був Микола Ковач, 1968 року народження, був депутатом Верховної Ради 3-го скликання (з березня 1998 по квітень 2002 року) та кандидатом на виборах у Раду в 2002 році. У 72-му виборчому окрузі в Закарпатській області, висувався в кандидати на виборах і посів друге місце, набравши 30,55 % голосів виборців.

Станом на 2015 рік головою партії є Василь (Ласло) Брензович, голова Товариства угорської культури Закарпаття та перший заступник голови Закарпатської обласної ради, обраний в 2014 році в український парламент від «Блоку Петра Порошенка».

Діяльність[ред. | ред. код]

1 травня 2014 року Товариство угорської культури Закарпаття підписало угоду про співпрацю з кандидатом в Президенти України Петром Порошенком, в якому останній, зокрема, обіцяв забезпечити парламентське представництво угорців Закарпаття, а KMKSZ у відповідь заявила про його підтримку на пост Президента України[3]. Надалі, у зв'язку з цією угодою, під час парламентських виборів Блок Петра Порошенка запропонував главі KMKSZ 62-ге місце в своєму списку[4], в результаті чого Василь (Ласло) Брензович пройшов до парламенту.

11 серпня 2015 спільно з Демократичною спілкою угорців України/Демократичною партією угорців України (UMDSZ) звернулася до Центральної виборчої комісії та перших осіб держави щодо врахування етнічного складу Закарпаття на місцевих виборах і друк бюлетенів угорською мовою[5].

5 вересня 2015 року за посередництва віце-прем'єр-міністра Угорщини Жолта Шем'єна підписала угоду про співпрацю на жовтневих виборах до місцевих рад із Демократичною спілкою угорців України/Демократичною партією угорців України (UMDSZ). Згідно угоди, партії створять спільний паритетний (50 % на 50 %) виборчий список до обласної ради, список депутатів буде очолювати представник KMKSZ. Крім того був створений спільний комітет для узгоджень дій на виборах. Цілі даного союзу — подолати 5%-й бар'єр для проходження до Закарпатської обласної ради і сформувати більшість у Виноградівському та Берегівському районних радах.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]