Паспорт громадянина Латвії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Паспорт громадянина Латвії
LR Pase.jpg
Обкладинка паспорта громадянина Латвії
Тип документу паспорт
Країна видання Латвія Латвія
Введений 20 листопада 2007 (біометрична версія)
29 січня 2015 (нинішня версія)
Призначення ідентифікації особистості
Вимоги до власника громадянство Латвії
Coat of arms of Latvia.svg
Ця стаття є частиною серії статей про
державний лад і устрій
Латвії
Категорія КатегоріяІнші країни

Паспорт громадянина Латвії  — документ, що видається громадянам Латвії для здійснення поїздок за кордон.

Отримання дійсного паспорта є обов'язковим від віку 15 років, але паспорта можуть бути запропоновані для молодших дітей, якщо це необхідно для подорожей. Паспорт дійсний протягом 10 років (якщо громадянин молодший 20 років, то діє 5 років). Паспорти для людей, що не є громадянами та проїзні документи біженців (в паспортному форматі) також видаються. Кожен громадянин Латвії також є громадянином Європейського Союзу. Паспорт разом із посвідченням на національну особу дозволяє вільно володіти правами на пересування та проживання в будь-якій з держав Європейського Союзу та Європейського економічного простору.

Зовнішній вигляд[ред. | ред. код]

Латвійські паспорти є бургундського червоного кольору, з латвійським гербом, прикрашеним в центрі передньої обкладинки. Слова "EIROPAS SAVIENĪBA" (латвійська), що означають Європейський Союз та "LATVIJAS REPUBLIKA" (латвійська), значення - Латвійська Республіка, розташовані над гербом. Слово "PASE" (паспорт) вписані під герб. Латвійський паспорт має стандартний біометричний символ,розташований під гербом, і використовує стандартний дизайн Європейського Союзу.

Візові вимоги для громадян Латвії[ред. | ред. код]

Станом на 2017 рік громадяни Латвії мають можливість відвідувати без візи в цілому 149 держав і територій. Згідно з Індексом обмежень візового режиму, латвійський паспорт став 9-м у світі.[1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Compare Passports Power | Passport Index 2017. Passport Index - All the world's passports in one place. (амер.). Процитовано 27 серпня 2017.