Патет Лао

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Патет Лао
Flag of Laos.svg
прапор
PathetLao002.jpg
Тип національно-визвольний рух
Рух Опору
партизанський урядd
Засновано 1950
Розпущено 2 грудня 1975
Ідеологія лівий націоналізм і Антиімперіалізм[1]
Країна Flag of Laos.svg Лаос

CMNS: Патет Лао у Вікісховищі
Прапор Патет Лао

Патет Лао (лаос. ປະເທດລາວ, «Đất Lào»)  — загальна назва військово-політичних сил соціалістичної орієнтації в Лаосі в 1950—1970-і роки. В перекладі з лаоського цей термін буквально означає «Лаоська держава».

Зміст[ред. | ред. код]

Першою організацією, званою Патет Лао, був Єдиний національний фронт Лаосу (Нео Лао Ітсала), сформований в 1950 році для боротьби проти французьких колонізаторів за незалежність країни. У 1956 році на базі Нео Лао Ітсала був створений Патріотичний фронт Лаосу (ПФЛ, Нео Лао Хаксат).

Політичний рух Патет Лао у кінцевому рахунку досяг успіху, очоливши політичну владу після громадянської війни в Лаосі. Патет Лао був завжди тісно пов'язаний з в'єтнамськими комуністами. Під час громадянської війни, рух був ефективно організований, озброєний, тренований та діяв на чолі з керівниками армії Північного В'єтнаму. Представники руху активно боролися проти антикомуністичних сил у війні у В'єтнамі і в кінцевому рахунку здобули перемогу, проголосивши в 1975 році Лаоську Народно-Демократичну Республіку.

Патет Лао був лаоським еквівалентом рухів Південного В'єтнаму В'єтмінь і пізніше В'єтконга, і руху червоних кхмерів у Камбоджі. Зрештою, термін став загальною назвою для лаоських комуністів.

Література[ред. | ред. код]

  • Andrea Matles Savada, ed. (1994). "The Pathet Lao". Laos: A Country Study. GPO for the Library of Congress. Retrieved August 8, 2011

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. польська Вікіпедія — 2001.

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]