Патруль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Патруль військ ООН в Еритреї
Солдати морської піхоти США разом з військовиками афганських збройних сил на патрулюванні. Муса Кала, провінція Гільменд. Афганістан. 30 листопада 2010

Патруль (фр. patrouille) — рухливий (піший, верховий або моторизований) невеликий озброєний загін, призначений для огляду місцевості, підтримання порядку або перевірки несення охоронних обов'язків. Його історичний український відповідник — роз'їзд, який насамперед означає кінний козацький патруль.

Патруль – спільний рухомий наряд, до складу якого входять поліцейські Національної поліції та військовослужбовці Збройних Сил і можуть залучатися військовослужбовці Національної гвардії та Держприкордонслужби, що виконує покладені на нього обов’язки на маршруті патрулювання, визначеному комендантом на території, де запроваджено комендантську годину.[1]

Патрулювання можуть здійснювати збройні сили, внутрішні війська, поліція, служби безпеки тощо. Патрульні пересуваються пішки, верхи, на автомобілях, на бронетехніці, літаках, вертольотах і кораблях.

Патрулями також називають цивільні групи, що здійснюють спостереження за якими-небудь об'єктами або територіями в цілях контролю, перевірки чи охорони їх.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]