Пашник Віктор Васильович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Віктор Васильович Пашник (22 вересня 1980(1980)) — відомий український музикант, бандурист, бард, автор-виконавець.

Народився у селі Кулачківці Снятинського району Івано-Франківської області. У 1999 році закінчив Кобзарську Школу, в селі Стрітівка на Київщині - єдиний подібний навчальний заклад в Україні.

В тому ж 99-му році, з двома товаришами по навчанню пройшов відбір в фінал "Червона Рута-1999" в місті Дніпро,в складі гурту Велесич (поп-музика)

В 2003 році закінчив Чернівецький Національний Університет. Під час навчання,в дуеті з Олексою Миколайчуком - перемоги в безлічі фестивалів національно-патріотичного спрямування - "Сурми Звитяги" м.Львів, "Україно,Зоре Моя" м.Донецьк, "Байда" м.Тернопіль (2 премія). З початку 2000-х - перші спроби написання пісень,рок-експерименти.

У співпраці з Олексою Миколайчуком (бандура) та Івасем Григоряком (гітара) гурт «ЗАУ», став переможцем фестивалю (1 премія) «Червона Рута-2003» в жанрі авторської пісні та акустичної музики.

З 2004-го року участь в проектах "Вогнесміх", міжнародному рухомому фестивалі "Караван Сонячних Бардів",подорожує автостопом.

В 2009-му році записав 2 сольних альбоми: авторські пісні під гітару - "Сонячна Ніч" та народних пісень в супроводі бандури - "Кобзар Шкрум"

З 2010-го - сольні бардівсько-кобзарські концерти та творчі вечори, активно гастролює Україною, країнами Східної та Західної Європи, пропагуючи рідну культуру.

В 2013-му видає збірку-пісенник "Душа Моя"

В 2018-му, в співпраці з Івасем Григоряком записує рок-альбом "Десіть"

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]