Педру Америку

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Автопортрет, 1893 рік

Пе́дру Аме́рику ді Фігейре́ду і Ме́лу (порт. Pedro Américo de Figueiredo e Melo, Арея, 29 квітня 1843 — Флоренція, 7 жовтня 1905) — бразильський художник, письменник і поет.

Біографія[ред.ред. код]

Походить з простої небагатої сім'ї, син Даніела Едуарду ді Фігуейреду, артиста та мизуканта, та Фелісіани Сірне. Брат іншого відомого художника Франсиско Ауреліо ді Фігуейреду і Мелу.

Після прибуття до Ріо-де-Жанейро в 1854 році, Педру поступив до Колегії Педру II. Його перші роботи дуже сподобалися німецькому художнику Біндзелю, завдяки якому він зумів поступити до Імператорської Академії Образотворчих Мистецтв, де він навчася з 1859 до 1864 року. Після цього, залишивши Бразильську імперію, Педру Америку відправився навчатися до Європи, де він навчався в Парижі та отримав звання доктора наук.

Педру Америку одружився в 1869 році в Лісабоні, на Карлоті ді Араужу Порту-Алегрі (1844 — 1918), дочці Мануела ді Араужу ді Порту-Алегрі, також відомого жудожника. Мав трьох дітей.

Він помер в 1905 році во Флоренції. Його тіло було доставлене до Ріо-де-Жанейро, і поховане на кладовищі Сан-Жуана Батісти.

Картини Педру Америку здебільшого присвячені біблійним та історичним темам. Також він астор кількох портретів бразильських імператорів Педру II і Педру I, найбільш відома з яких «Незалежність або смерть» (Independência ou Morte), 1888 року, що зараз знаходиться в музеї Сан-Паулу (Museu Paulista).

Він отримав кілька нагород — став кавалером ордена Корони Німеччини та великим кавалером римського ордена Священної могили.

Роботи[ред.ред. код]

Педру Америку належить до академічної школи, і хоча навчався в Європі часів імпресіонізму, він залишився вірним традиціям Академії Образотворчих Мистецтв. Його найбільш відомі роботи:

  • Битва при Аваї (A Batalha do Avaí)
  • Битва при Кампу-Гранді (A Batalha do Campo Grande)
  • Незалежність або смерть (Independência ou Morte)
  • Мир та згода (Paz e Concórdia)
  • Червертований Тірадентіс (Tiradentes esquartejado)

Посилання[ред.ред. код]