Пейси

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ортодоксальний єврей із довгими пейсами

Пейси (їд. פיאות‎, «пеєс» < івр. פאות‎, «пеот», множина від פאה)[1] — довгі незістрижені пасма волосся на скронях, традиційний елемент зачіски ортодоксальних і ультраортодоксальних євреїв. Згідно зі звичаями юдаїзму, єврейські чоловіки носять пейси, бороду й неодмінно головний убір.

У Торі є заповідь, що забороняє виголювати пейси («пеот») — волосся на скронях. Попри те, що існує принцип, згідно з яким потрібно намагатися виконати заповідь за можливості найкращим чином, це стосується лише розпорядчих заповідей Тори, а не до заборон. У принципі, будь-яка довжина волосся на скронях достатня, якщо очевидно, що це місце не виголене. Але в багатьох громадах з поваги до цієї заповіді й бажання відрізнятися від неєврейського оточення було прийнято залишати довгі пасма волосся на скронях, так звані пейси.

Довжина пейсів залежить від традиції громади або місцевості, оскільки «звичай в Ізраїлі прирівнюється до заповіді Тори», і тому кожен єврей сам вирішує для себе, носити чи не носити довгі пейси відповідно до звичаю своєї громади.

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Словник української мови. sum.in.ua. Архів оригіналу за 24 вересня 2019. Процитовано 24 вересня 2019.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Етимологічний словник української мови : в 7 т. / редкол.: О. С. Мельничук (гол. ред.) та ін. — К. : Наукова думка, 1989. — Т. 4 : Н — П / укл.: Р. В. Болдирєв та ін. ; ред. тому: В. Т. Коломієць, В. Г. Скляренко. — 656 с. — ISBN 966-00-0590-3.