Пемаянґсте (монастир)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Пемаянґсте (Pemayangste) — буддистський монастир, розташований в містечку Пемаянґсте (біля Ґейзінґу), округ Західний Сіккім, штат Сіккім, Індія, на висоті 2086 м над рівнем моря. Це один з найстаріший та ймовірно найбільш почитаємий монастир Сіккіму.

Вважається, що на місцях, де молився гуру Рінпоче, було засновано чотири монастиря — Дубді (найстаріший), Ташідінґ, Пемаянґсте і Санґачоелінґ. Вважається, що монастир був заснований одним з перших буддистів Сіккіму, Лхатсуном Чхембо. Тоді як монастири Ташідінґ і Санґачоелінґ були відкриті для всіх монахів, Пемаянґсте мав обмеження, до нього приймалися лише лами та-санґ («чисті монахи»). За легендою, при заснуванні монастиря Лхатсун Чхембо описав «чистих монахів» як людей виключно тибетського походження, що дотримуються безшлюбності та не мають фізичних недоліків. Зараз лише монахи цього монастиря все ще можуть називатися цим титулом.

Досить скоро він став центральним монестирем штату, і зараз його часто називають «головним», його важлисять зростала з часто та досягла піку з наданням лише цого монахам права помазання чоґ'ялів (монархів) Сіккіму священною водою.

Монастир Пемаянґсте отримав культурні традиції від монастиря Міндолінґ в центральному Тибеті. До кінця 19 століття навіть існувала практика відправлення груп монахів з Пемаянґсте на навчання до Міндолінґу, хоча пізніше ця практика припинилася.

В монастирі зберігаються численні старинні статуї та об'єкти поклоніння, його стіни прикрашені картинами і скульптурами. Відомою пам'яткою монастиря є велика семиповерхова дерев'яна структура, що зображує небісний палац гуру Рінпоче, «Сантопалрі», збудована одною людиною за п'ять років.

Також в монастирі проводиться відомий танець «чаам» (танець монахів) на 28 та 29 день 12 місяця тибетського місячного календаря. Монахи одягаються в яскраві костюми, що зображують Махакалу та гуру Драг-Дмара. Танець закінчюється лише на третій день разгортанням гігантського биббистського свитку.

Посилання[ред.ред. код]

Координати: 27°18′16″ пн. ш. 88°15′07″ сх. д. / 27.304639° пн. ш. 88.252083° сх. д. / 27.304639; 88.252083