Пентхаус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пентхауз в центрі Нью-Йорка (вид з Емпайр-Стейт-Білдінг)
Пентхаузи на дахах старих будинків в Гонконгу
Vancouver-HIgh-Rise.jpg

Пентхаус (англ. penthouse) - окреме житло на верхньому поверсі (або кількох поверхах) багатоповерхового будику, яке має велику власну терасу. Структура пентхауза створює ефект ізольованої від навколишнього середовища власної оселі, вілли, маєтка - в щільно забудованих центрах великих міст, або міських агломерацій. Окрім тераси пентхаус може бути обладнаний "зимовим садом", басейном, тощо.

Подібна структура може містити верхню частину шахти ліфта, обладнання для кондиціювання повітря або сходи, які ведуть на дах. Вона також може використовуватися для мешкання або як підсобне приміщення. Зазвичай пентхаус розташований позаду вертикального фасадного боку будівлі, таким чином передбачені відкриті майданчики або тераси з одного або більше сторін. Проте в сучасній практиці архітектори та агенти з оренди квартир і будинків відносять термін «пентхаус» до верхнього поверху будь-якої будівлі, незалежно від розташування щодо фасаду.

Незважаючи на те, що в наш час слово «пентхаус» означає розкішні і дорогі апартаменти, звідки відкривається панорамний вид, історично пентхаус був усього лише прибудовою з односхилим дахом, навісом або іншою невеликою будовою, яка прилаштовується до порівняно великої будівлі. В Середньовіччі пентхаус був важливим елементом мистецтва облоги, оскільки був тимчасовою спорудою, яка захищала війська в той час, коли вони готувалися до наступу на обложене місто.

Див. також[ред.ред. код]

Доричний ордер Це незавершена стаття про архітектуру.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.