Передача Гонконгу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Історія Гонконгу[d]
1945 liberation of Hong Kong at Cenotaph.jpg
Британський Гонконг
Нанкінський договір
Пекінський договір 1860
Японська окупація Гонконга
Передача Гонконгу КНР
Гонконг

Портал «Гонконг»
Передача Гонконгу
Дата й час 1 липня 1997[1]
CMNS: Передача Гонконгу у Вікісховищі

Передача Гонконгу КНР (офіційно «передача суверенітету над Гонконгом Китайській Народній республіці»; 1 липня 1997) — частина деколонізаційного процесу у Великій Британії, в результаті чого Британський Гонконг припинив своє існування.

Гонконг став першим адміністративним регіоном Китаю в рамках політики «Одна країна, дві системи», гарантованої до 2047 року. Відповідно до умов передачі англійська мова має зберігати статус офіційної, нарівні з китайською. Одним з основних наслідків передачі Гонконгу став масовий наплив іммігрантів з КНР (до 45 тис. на рік), незважаючи на обмеження з отриманням гонконгської прописки, що спричинило істотне поширення в місті китайської мови, де до цього домінувала місцева кантонська мова. Водночас найбільш мобільна частина гонконгців покинула країну, збільшивши ряди гонконгської діаспори.

Дату передачі Гонконгу КНР закріпила Об'єднана китайсько-британська декларація з питання передачі Гонконгу, підписана в Пекіні 19 грудня 1984 року після довгих переговорів, які дістали назву «війна слів».

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Immanuel C.Y. Hsü The Rise of Modern China — 6 — USA: OUP, 2000. — P. 985. — 1136 p. — ISBN 978-0-19-512504-7