Передача Гонконгу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Історія Гонконгу[d]
1945 liberation of Hong Kong at Cenotaph.jpg
Британський Гонконг
Нанкінський договір
Пекінський договір 1860
Японська окупація Гонконга
Передача Гонконгу КНР
Гонконг

Портал «Гонконг»

Передача Гонконгу КНР (офіційно «передача суверенітету над Гонконгом Китайській Народній республіці»; 1 липня 1997) — частина деколонізаційного процесу у Великій Британії, в результаті чого Британський Гонконг припинив своє існування.

Гонконг став першим адміністративним регіоном Китаю в рамках політики «Одна країна, дві системи», гарантованої до 2047 року. Відповідно до умов передачі англійська мова має зберігати статус офіційної[en], нарівні з китайською. Одним з основних наслідків передачі Гонконгу став масовий наплив іммігрантів з КНР (до 45 тис. на рік), незважаючи на обмеження з отриманням гонконгської прописки, що спричинило істотне поширення в місті китайської мови, де до цього домінувала місцева кантонська мова. Водночас найбільш мобільна частина гонконгців покинула країну, збільшивши ряди гонконгської діаспори.

Дату передачі Гонконгу КНР закріпила Об'єднана китайсько-британська декларація з питання передачі Гонконгу, підписана в Пекіні 19 грудня 1984 року після довгих переговорів, які дістали назву «війна слів».

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]