Передменструальний синдром

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Передменструальний синдром
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-10 N94.3
DiseasesDB 10513
MedlinePlus 001505
eMedicine article/953696
MeSH D011293

Передменструа́льний синдро́м (ПМС) — складний комплекс симптомів, що виникає у жінок в дні, попередні менструації.

Передменструальний синдром може проявлятися в ряді нервово-психічних, обмінно-ендокринних або вегетативно-судинних порушень, причому у кожної жінки симптоми індивідуальні. Вперше його визначив як медичний синдром Роберт Т. Франк у 1931 році під назвою передменструальна напруженість (англ. premenstrual tension').

Лікування[ред.ред. код]

Існує безліч різноманітних підходів та методик для лікування ПМС. Це — дієта, зміна способу життя, зміна обстановки і інші способи регулювання стану здоров'я. Медичні заходи зводяться головним чином до застосування гормонів і антидепресантів.

  • Відновна терапія, що включає встановлення і підтвердження стану пацієнтки, а також складання точної та повної рекомендації, є суттєвою частиною терапії, спрямованої на допомогу у відновленні контролю над її життям. Крім того, деякі дослідження показали, що оздоровча аеробіка теж може бути корисною. Помічено, що деякі симптоми ПМС зменшуються, якщо дотримуватися здорового способу життя: скоротити вживання кофеїну, цукру і натрію, при цьому збільшивши прийом харчової клітковини і отримання повноцінного відпочинку і сну.
  • Застосування гормонів і антидепресантів.
  • фітотерапiя

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]