Передові (пластовий курінь)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
курінь УСП «Передові»
Peredovi logo.png
відзнака куреня
Основна інформація
Засновано травень 2004
курінний Назар Косендяк
суддя Андрій Співак
писар Тарас Репицький
скарбник Любомир Тарновський
Scouting пластовий портал

«Передові» (самоназва «Плем'я Передових») — курінь старших пластунів та сеньйорів Пласту — Національної Скаутської Організації України.

Історія[ред. | ред. код]

На початку 1940-х відбувалися табори КВОММ-у на Остодорі, Соколі та Брустурах, та табори ВСУМ-у в Бруховичах, Шклі та Нижневі над Дністром. Там саме в роках 30-их і 40-их кристалізувалась подібність поглядів та зацікавлень молодих людей, які нав'язали тісну дружбу в курені «Передових» основаному на пластових засадах в 1941 році, й які вирушили опісля цілістю, в пластових одностроях, до 1-шої Української Дивізії «Галичина»[1].

Про це згодом писав Северин Левицький:

«Ідем по військовий вишкіл і зброю» — це було гасло львівського куріня передових (ст. пластунів) ВСУМ, коли вони всі поголовно під проводом свого курінного інж. Степана Куриловича залишали організований ними пластовий табір у Пасічній влітку 1943 р., щоб вступити на новий шлях. З ними прощалися сотні зібраної в таборі юнацької та новацької молоді під звук тривожних верблів у криваво-золотих вогнях карпатських смолоскипів.

З цих, що пішли, небагато повернулося з війни, а цих що залишилися, доля розкинула по цілій Європі[2].

Історично пластовий курінь «Передові», як і «Пласт», був побудований на принципі скаутинґу (scouting) і від свого заснування «Передові» були активні в суспільних виховних організаціях, а також у військовій службі. Цей курінь діяв в рамках ВСУМ (Виховні Спільноти Української Молоді), одинокої леґальної організації молоді в дійсності німецької окупації в роках 1942-44, котра продовжувала пластову традицію. Треба відмітити, що пластова Ідея глибоко вкорінилася у психіку молодих, і не дуже то молодих, людей Західної України і ніякі окупанти: польські, радянські, ані німецькі не змогли її погасити. Вона жила і відновлялась по ударах займанців, хоча часами в іншій формі, але така сама змістом. Одним з таких звен її неперерваної тяглості був Курінь «Передових»[3].

Сучасність[ред. | ред. код]

Члени куреня УСП «Передові» Ко, Жовтан, Співак, Халк, Макс, Гуліч, Славко на курінній мандрівці в Ґорґани, 2010 р.

В Україні курінь відновився в травні 2004 року. До його лав спочатку увійшли пластуни зі Львова[4].

На теперішній час курінь об'єднує пластунів зі Львова та Києва. У курені є різноманітні фахівці: економісти, політологи, лікарі, поети підприємці та інші.

«Передові» займаються традиційним пластуванням та мандрівництвом.

Серед заходів, які вони організовують та проводять (також у співпраці з іншими пластовими частинами) були та є:

  • стаціонарний табір «Огненне коло»
  • змаг із пішохідного мандрівництва «Осінній рейд»
  • навчальний семінар «Вишкіл першої медичної допомоги»

та інші.

Примітки[ред. | ред. код]