Перемишльсько-Варшавська архієпархія УГКЦ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Перемишльсько-Варшавська архієпархія УГКЦ
PrzemyslChurch1.jpg

Собор святого Івана Хрестителя в Перемишлі

Основна інформація
Країна Польща Польща
Катедральний храм Собор святого Івана Хрестителя в Перемишлі
Єпископ
Правлячий архієрей Євген (Попович)
Grecko-katolytska-Metropoli.png

Перемишльсько-Варшавська архієпархія УГКЦ — структурна одиниця Української греко-католицької церкви із центром у Перемишлі і другим за значенням центром у Варшаві. Утворена 31 травня 1996 року папою Іваном Павлом ІІ в результаті реорганізації структур греко-католицької церкви, змінивши таким чином Перемишльську єпархію. Межує з Вроцлавсько-Ґданською єпархією вздовж річки Вісли.

Історія[ред. | ред. код]

Християнство до Перемишльської Землі прийшло із Великоморавської держави: великоморавський князь Святополк (870—894) зайняв Білу Хорватію (сьогоднішня Галичина) в 872—875 рр., — ще за життя св. Мефодія. Учні Кирила і Мефодія поширили християнство на Перемишльську Землю ще в ІХ столітті — це було християнство східного обряду.

Єпископство східного обряду постало у Перемишлі в тому ж ІХ ст., таким чином Перемишльська єпархія вважається найстарішою українською єпархією.

Сучасність[ред. | ред. код]

Сучасна Перемишльсько-Варшавська архієпархія налічує 8 деканатів — Ельблонзький (12 парафій), Краківсько-Криницький (14 парафій), Ольштинський (9 парафій), Перемишльський (14 парафій), Сяноцький (14 парафій) і Венгожевський (10 парафій).

Найважливішими храмами єпархії є Собор святого Івана Хрестителя в Перемишлі, також Церква і монастир Успення Пресвятої Богородиці в Варшаві.

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]