Пересмішникові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пересмішникові
Dumetella carolinensis
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Птахи (Aves)
Надряд: Кілегруді (Neognathae)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Пересмішникові (Mimidae)
Bonaparte, 1853
Роди
Allenia
Cinclocerthia
Dumetella
Margarops
Melanoptila
Melanotis
Mimus
Nesomimus
Oreoscoptes
Ramphocinclus
Toxostoma
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Mimidae
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Mimidae
EOL logo.svg EOL: 7535
ITIS logo.svg ITIS: 178618

Пересмішникові[1] (Mimidae) — родина птахів ряду горобцеподібних. Складається із приблизно 30 видів.

Свою назву родина отримала завдяки тому що ці птахи вміють чітко повторювати звуки інших птахів, так би мовити «пересміювати».

Опис[ред. | ред. код]

Невеликі довгохвості птахи, звичайно з короткими закругленими крильми. Дзьоб середньої довжини, сильний, злегка загнутий донизу. Більшість видів має скромне забарвлення — сіре, коричнювате, іноді з білими плямами на крилах і темними плямами або смугами на черевній стороні тіла. Бувають і більше яскраві (наприклад, сині) птахи. Довжина тіла від 20 до 30 см.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Пересмішники будують щільне чашоподібне гніздо на кущах або деревах, звичайно не нижче 1 м і не вище 6 м над землею. Будують його обоє батьків протягом 3-4 днів. У повній кладці 3-6 зеленуватих з коричнево-червоними плямами яєць. Насиджує майже винятково самиця, самець може іноді її підміняти. Тривалість насиджування — 12-14 днів. Годують пташенят обоє батьків.

Поширення[ред. | ред. код]

Поширені пересмішники в Америці від північної частини Канади на південь до Південної Аргентини й Чилі. Найбільше число видів їх живе на південно-заході США. У родині 34 види, що відносяться до 13 родів.

Пересмішники широко відомі своїм голосним різноманітним співом, у яке вони включають дуже багато запозичених звуків. Особливо знаменитий щодо цього Mimus polyglottos, розповсюджений на півдні США. Він, як, втім, і багато інших пересмішників, співає цілий рік.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Фесенко Г. В. (2016). Вітчизняна номенклатура надродового рівня птахів світу. Вісник Національного науково-природничого музею 14: 73–85.