Пересмішникові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пересмішникові
Dumetella carolinensis
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Птахи (Aves)
Надряд: Кілегруді (Neognathae)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Пересмішникові (Mimidae)
Bonaparte, 1853
Роди

Allenia
Cinclocerthia
Dumetella
Margarops
Melanoptila
Melanotis
Mimus
Nesomimus
Oreoscoptes
Ramphocinclus
Toxostoma

Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Mimidae
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Mimidae
EOL logo.svg EOL: 7535
ITIS logo.svg ITIS: 178618
Fossilworks: 129841

Пересмішникові[1] (Mimidae) — родина птахів ряду горобцеподібних. Складається із приблизно 30 видів.

Свою назву родина отримала завдяки тому, що ці птахи вміють чітко повторювати звуки інших птахів, так би мовити «пересміювати».

Опис[ред. | ред. код]

Невеликі довгохвості птахи, звичайно з короткими закругленими крильми. Дзьоб середньої довжини, сильний, злегка загнутий донизу. Більшість видів має скромне забарвлення — сіре, коричнювате, іноді з білими плямами на крилах і темними плямами або смугами на черевній стороні тіла. Бувають і більше яскраві (наприклад, сині) птахи. Довжина тіла від 20 до 30 см.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Пересмішники будують щільне чашоподібне гніздо на кущах або деревах, звичайно не нижче 1 м і не вище 6 м над землею. Будують його обоє батьків протягом 3-4 днів. У повній кладці 3-6 зеленуватих з коричнево-червоними плямами яєць. Насиджує майже винятково самиця, самець може іноді її підміняти. Тривалість насиджування — 12-14 днів. Годують пташенят обоє батьків.

Поширення[ред. | ред. код]

Поширені пересмішники в Америці від північної частини Канади на південь до Південної Аргентини й Чилі. Найбільше число видів їх живе на південному заході США. У родині 34 види, що належать до 13 родів.

Пересмішники широко відомі своїм голосним різноманітним співом, до якого вони включають дуже багато запозичених звуків. Особливо знаменитий цим пересмішник багатоголосий (Mimus polyglottos), розповсюджений на півдні США. Він, як, втім, і багато інших пересмішників, співає цілий рік.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Фесенко Г. В. (2016). Вітчизняна номенклатура надродового рівня птахів світу. Вісник Національного науково-природничого музею 14: 73–85.