Перила

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Перила.JPG
Einsteinhaus8.jpg
Ravenna Park 03.jpg
GirtonStaircase.jpg
Uoft kmdi stairwell of glass.jpg
Treppengeländer.JPG

Перила (бильця, поруччя, поручні[1]) - конструкція на сходах, балконах тощо у вигляді вертикальних елементів з поручнем вгорі, висотою на пів зросту людини.

Призначення[ред.ред. код]

Основне призначення перил - забезпечити точку опори при ходьбі вздовж конструкції і запобігти падінню людини за периметр конструкції. Перила складаються із стійок, поручня (забезпечує точку опори), і заповнення (декоративно-художня функція).

Матеріал та різновиди[ред.ред. код]

Перила виготовляють з дерева, металу і пластика.

  • Дерев'яні поручні найчастіше застосовуються в інтер'єрі (на сходах), рідше в екстер'єрі будинків, в садах і парках. Але цей матеріал за своєю природою швидко зношується, втрачає вигляд і міцність при використанні на відкритому повітрі.
  • Металеві перила виготовляються з кованих деталей або нержавіючої сталі. Часто застосовуються для конструкцій на відкритому повітрі, тому добре переносять атмосферні умови, а також в інтер'єрі, за їх художній привабливий вигляд.
  • Пластикові перила застосовуються в екстер'єрі. Виробництво поручнів ведеться в заводських умовах, що дозволяє отримувати стандартизовану продукцію у великому обсязі. Пластикові перила відмінно підходять для використання при обробці як житлових будинків, так і будь-яких інших будівель, де необхідний великий обсяг типових виробів.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  1. ПОРУЧНІ – Академічний тлумачний словник української мови. Процитовано 2016-06-12.