Персей (сузір'я)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Персей
Персей
Латинська назва Perseus
Род. відмінок Persei
Скорочення Per
Пряме піднесення 03h m
межі від 1h 22m до 4h 41m
Схилення 45° '
межі від 30° 40' до 58° 30'
Площа 615 кв.град. (24)
Зорі 5 яскравіше 3m
56 яскравіше 5,5m
Найяскравіша зоря Альфа Персея 1,79m
Метеорні потоки Персеїди, Вересневі персеїди
Суміжні сузір’я
Спостерігається у широтах між +90° i −31°
Ввечері найкраще спостерігати протягом грудня.
Вечірня (21:00) кульмінація
Існує з античності, запропоноване

Персе́й (лат. Perseus) — сузір'я північної півкулі неба.

Файл:File:Sidney Hall - Urania's Mirror - Perseus.jpg
Сузір'я Персея із «Дзеркала Уранії», набору тематичних карток опублікованого у Лондоні, бл. 1825

Стародавнє сузір'я. Включене до каталогу зоряного неба Альмагест давньогрецького астронома Клавдія Птолемея ще у 2 столітті.

Зорі[ред.ред. код]

Деякі з зір Персея:

  • α Персея (Мірфак): Найяскравіша зоря цього сузір'я. Мірфак (араб. Лікоть) — це надгігант спектрального класу F5Ib, що має зоряну величину 1,79 m та віддалена на відстань 590 світлових років. Мірфак яскравіша від Сонця у 5000 разів і має діаметр у 62 рази більший діаметра Сонця.
  • Алголь (β Персея) — одна з найвідоміших зір. Алголь (від араб. «Аль Халл», що означає Привид) символізує очі Горгони Медузи в сузір'ї. Ця зірка є представником цілої групи затемнених змінних зір. Її видима зоряна величина змінюється в інтервалі від 2,12 m до 3,39 m з періодом приблизно 2,867 дня. Спектральний тип цієї зірки — B8 V, розташована вона на відстані в 93 світлових роки.

Об'єкти далекого космосу[ред.ред. код]

  • два розсіяних скупчення зір — NGC 869 і NGC 884 утворюють подвійне скупчення. Віддалені одне від одного на декілька сотень світлових років, а від Сонячної системи — приблизно 7 000 світлових років. Кількість зір в них, відповідно, 350 і 300, видима зоряна величина — 4,0 і 3,9.
  • М34 — це розсіяне скупчення з видимою яскравістю 5,5 m розташоване на відстані близько 1400 світлових років і містить близько 100 зірок, розкиданих по небу на площі, що перевершує площу повного місяця. Справжній діаметр цього скупчення близько 14 світлових років. M 34 можна побачити навіть у хороший бінокль, але найкраща видимість досягається при використанні телескопа з невеликим збільшенням.
  • Туманність Маленька Гантель (М76) — планетарна туманність.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

WIKISKY.ORG: Персей

Див. також[ред.ред. код]

Список зірок сузір'я Персея

Сатурн Це незавершена стаття з астрономії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.


88 сучасних сузір’їв
АндромедаБлизнятаВелика ВедмедицяВеликий ПесВізничийВітрилаВовкВодолійВолопасВолосся ВеронікиВоронГеркулесГідраГодинникГолубГончі ПсиДельфінДіваДраконЕріданЄдинорігЖертовникЖивописецьЖирафаЖуравельЗаєцьЗмієносецьЗміяЗолота РибаІндіанецьКассіопеяКитКільКозорігКомпасКормаКосинецьЛебідьЛевЛетюча Риба |ЛисичкаЛіраМала ВедмедицяМалий КіньМалий ЛевМалий ПесМікроскопМухаНасосОвенОктантОрелОріонПавичПегасПерсейПівденна ГідраПівденна КоронаПівденна РибаПівденний ТрикутникПівденний ХрестПівнічна КоронаПічРайський ПтахРакРибиРисьРізецьСекстантСіткаСкорпіонСкульпторСтолова ГораСтрілаСтрілецьТелескопТелецьТерезиТрикутник |ТуканФеніксХамелеонЦентаврЦефейЦиркульЧашаЩитЯщірка |