Перфоратор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Перфоратор
Перфоратор.JPG

Перфора́тор (рос. перфоратор; англ. puncher1, hammer drill2, rock drill2; нім. Bohrhammer m, Bohrmaschine f, Perforator m; пол. Młotowiertarka) -

  • 1) Апарат для пробивання отворів у якому-небудь матеріалі.
  • 2) Те ж, що й бурильний молоток. Застосовується при проходці гірничих виробок, видобутку корисних копалин, інших буровибухових роботах. Для закріплення П., подачі його у вибій та зменшення шкідливого впливу вібрацій застосовують спеціальні пристрої пневматичної підтримки та подачі.

Приклади:

  • 1. Перфоратори телескопічні типу ПТ-38, ПТ-48А, ПТ-48К. Призначені для буріння висхідних шпурів та свердловин діаметром 36-40, 52-85 мм на глибину до 4; 10; 15 м в породах тривкістю 20 одиниць за шкалою Протодьяконова.
  • 2. П. типу ПП-50В1 для буріння шпурів діаметром 36-40 мм і глибиною до 3 м.

Перфоратор свердлильний[ред. | ред. код]

Перфоратор свердлильний, (рос. перфоратор сверлящий; англ. borehole drilling perforator; нім. Bohrperforator m) — перфоратор, призначений для просвердлювання отворів у експлуатаційній колоні і опускається у свердловину на каротажному кабелі. Доцільна галузь застосування — розкриття окремих продуктивних пропластків у шаруватому пласті за наявності в ньому водонасичених пропластків.

За допомогою різних базових класів перфораторів, таких як легкі, середні та важкі, можна обробляти різні отвори, як свердлом, так і буром. Ударна функція таких перфораторів здійснюється і визначається пневматичним способом. Цей бур закріплюється у визначеному і спеціальному патроні, що виключає прослизання, і забезпечує оперативну та швидку заміну. Це все в свою чергу забезпечує високу стійкість і швидкість проходження та максимальну надійність.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]