Перше покоління ігрових систем

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Перше покоління ігрових консолей почалось в 1972 році з випуску Magnavox Odyssey (розробка над якою почалася в 1968 році Ральфом Баєром під кодовою назвою "The Brown Box"), і тривало до 1977 року, коли "Pong"-Style виробники консолей покинули ринок в масовому порядку через популярність консолей на мікропроцесорах.В Японії, покоління тривало до 1980 року через серію Color TV-Game.

Деякі визначальні риси консолей першого покоління:

 • Дискретний транзистор на основі цифрової плати.
 • Ігри були вбудовані в консоль, а не зберігались на зовнішніх носіях.
 • Вся гра займає ігрове поле тільки одного екрану.
 • Гравці і об'єкти складаються з найпростіших ліній, точок або блоків.
 • Кольорова графіка не є основною (в основному чорно-білі або інші двоколірні комбінації, більш пізні ігри можуть відображати три або більше кольорів).
 • Підтримує лише одноканальний звук.
 • Консолям бракувало особливостей консолей другого покоління, таких як мікропроцесори, ROM картриджі, фліп-екрани, спрайти на основі графіки і мульти-кольорова графіка.

Історія[ред.ред. код]

Інтерактивне телебачення[ред.ред. код]

Інженер телебачення Ральф Баєр створив "The Brown Box" в 1966 році.Баєр задумав ідею інтерактивного телебачення при побудові телевізора з нуля для Loral в 1951 році в Бронксі, Нью-Йорк. Він досліджував ці ідеї в 1966 році, коли він був головним інженером і менеджером відділу проектування обладнання на Sanders Associates. Баєр створив просту відеогру для двох гравців, які можуть відображатися на стандартному телевізорі під назвою Chase, де дві точки ганялися друг за другом по всьому екрану. Після демонстрації директор компанії по R & D Герберт Кемпман, виділив деякі кошти, і проект був зроблений офіційним. У 1967 році Білл Харрісон спроектував світловий пістолет, він був побудований з іграшкової гвинтівки, яку гравець мав спрямовувати на ціль на екрані.

Білл Руш приєднався до проекту, щоб прискорити розробку і незабаром його розробка була використана для створення Ping-Pong. При наявності більшого фінансування були б створені додаткові ігри, у Баєра була ідея продавати продукт компаніям кабельного телебачення, які могли б передавати статичні зображення як тло гри. Прототип був продемонстрований в лютому 1968 року віце-президенту TelePrompTer Гіберту Шеліфлі, який підписав угоду з Сандерсом. В телеіндустрії кабель втрачав популярність протягом кінця 60-х і початку 70-х і відсутність фінансування означала, що були потрібні інші джерела фінансування. Розвиток триває на апаратних засобах і іграх, в результаті остаточного прототипу "Brown Box", який мав два контролера, світловий пістолет і шістнадцять перемикачів на консолі, для відтворення обраної гри. Баєр звернувся до різних виробників американського телебачення і угода була врешті-решт підписана з Magnavox наприкінці 1969.

Основні зміни в Magnavox в порівнянні з Brown Box були: використання спільних схем для зміни гри, і можливість видалити кольорові графічні можливості на користь кольорових накладок з метою зниження виробничих витрат. Він був випущений в травні 1972 року як Magnavox Odyssey.

Цифрова електроніка[ред.ред. код]

Magnavox Odyssey була побудована на 40 дискретних транзисторах і 40 діодах, і використовувала комбінацію цифрових і аналогових (для виведення і управління грою) схем. Багато колекціонерів помилково називають цю систему аналоговою, пояснюючи це наявністю дискретних компонентів. Однак, схемотехніка синтезу елементів гри реалізована за допомогою цілком цифрової (двійкової) DTL-логіки, нехай і зібраної на дискретних елементах. Також, сам Ральф Беєр вважає систему цифровою.

Вона мала невеликий успіх через обмежений маркетинг, хоча згодом інші компанії з подібними продуктами (включаючи Atari) повинні були платити ліцензійні відрахування протягом деякого часу. Якийсь час це була найприбутковіша лінія Сандерів, навіть при тому, що багато хто в компанії були неприхильні до ігрових розробок.

Багато з найбільш ранніх ігор, що використовують цифрову електроніку розроблялися окремими користувачами, які працювали на університетських мейнфреймах в Сполучених Штатах, які створювали їх в свій вільний час. Так, в 1961 році група студентів в Массачусетському технологічному інституті створила гру під назвою Spacewar! на DEC PDP-1. У 1970 Нолен Бушнелл вперше побачив Spacewar! в університеті Юти. Потім він зрозумів, що аркадна версія Spacewar! має комерційний потенціал. Він вручну зібрав комп'ютер для цієї гри, використовуючи для виведення чорно-білий телевізор. В результаті народилася Computer Space. Вона не здобула комерційного успіху і Бушнелл продовжив шукати нові ідеї. У 1971 він побачив демонстрацію Magnavox Odyssey і найняв Аль Алкорн для створення аркадной версії гри пінг-понг з Magnavox Odyssey (використовуючи вже схемотехніку ТТЛ), названу Pong.

Домашні відеоігри досягли популярності з випуском домашньої версії Pong на різдво 1975. Її успіх породив сотні клонів, включаючи Coleco Telstar, яка стала досить успішною (з модельним рядом налічує близько десяти різновидів).

Перше покоління відеоігор не використовувало мікропроцесор і було засноване на індивідуально програмованих кінцевих автоматах, зібраних на дискретних логічних елементах, які безпосередньо включали кожен елемент гри. Пізніші консолі цього покоління перейшли на замовні чипи, наприклад Atari Pong вироблялась використовуючи серію чипів AY-3-8500 виробництва General Instruments.

Ігрові системи першого покоління[ред.ред. код]

Порівняння[ред.ред. код]

Ім'я Magnavox Odyssey
Виробник Magnavox
Вартість 100$ (еквівалент $566 в 2016 році)
Дата випуску П.А. Серпень 1972

Є. 1973

Я. 1974 (ліцензія Nintendo)

Носій Друкована плата
Аксесуари (роздрібна торгівля) Shooting Gallery
Продажі 330,000

Ігрові системи першого покоління

 • Magnavox Odyssey (1972-1975)
 • Atari Pong (1975-1977)
 • Philips Tele-Spiel ES-2201 (1975-1976)
 • Серія Magnavox Odyssey (1975-1977)
 • APF TV Fun (1976-1977)
 • Coleco Telstar (1976-1979)
 • Nintendo Color TV Game (1977)

Див. Також[ред.ред. код]