Пер Франції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Перство Франції — в минулому група найбільших феодалів, прямих васалів корони Франції. Первинно складалось із дванадцяти перів: шести церковних і шести світських. Пери мали привілеї поставати тільки перед судом перів. Натомість вони складали омаж королю Франції, у якого перебували в ленній залежності. З 1180 року пери почали брати участь у церемонії коронації короля Франції.

Поступово зі згасанням феодалізму та з приходом абсолютистських тенденцій роль інституту перства втратила колишнє значення. Король за своєю милістю міг звести в пери Франції навіть простого дворянина, «прив'язавши» його до володіння-перства, що вже існувало, або надавши його землям статусу перства. З того моменту перство стало тільки почесним титулом і не більше (на відміну від перства в Англії), за винятком того, що за перами зберігалось право бути присутніми в паризькому парламенті й бути осудними королівським судом.

1814 року Людовик XVIII створив за англійською моделлю палату перів, яка стала одним з інститутів законодавчої влади країни. За часів Ста днів Наполеон I також призначав перів Франції. Друга Реставрація 1815 року відновила палату перів (при цьому титул пера міг передаватись у спадщину). Після Липневої революції 1830 року король Луї-Філіп зберіг палату перів, проте ліквідував спадковість перства.

Первинні пери[ред.ред. код]

Пери церковні[ред.ред. код]

Пери світські[ред.ред. код]

Пізні пери[ред.ред. код]

XIII століття[ред.ред. код]

XIV століття[ред.ред. код]

XV століття[ред.ред. код]

XVI століття[ред.ред. код]

XVII століття[ред.ред. код]

XVIII століття[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Французьке перство
  • Richard A. Jackson, «Peers of France and Princes of the Blood», French Historical Studies, volume 7, number 1 (Spring 1971), pp. 27-46

Див. також[ред.ред. код]