Песарій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Асортимент песаріїв

Песа́рій (лат. pessarium; від грец. πεσσός — овальний камінь, що застосовувався в деяких іграх) — медичний пристрій, який вводиться в піхву для підтримки матки і / або сечового міхура і прямої кишки.

Види песарія[ред. | ред. код]

Акушерський песарій[ред. | ред. код]

Акушерський пессарій — це невеликий пластиковий або силіконовий медичний пристрій, який вводиться в піхву для утримання матки в певному положенні. Акушерський пессарій застосовується в гінекології для профілактики передчасних пологів у вагітних з істміко-цервікальною недостатністю (ІЦН) та для профілактики розвитку цієї патології. Ефективність цього методу корекції ІЦН 85 %. Пессарій акушерський розвантажувальний використовується у ряді країн (Німеччина, Франція) більш як 30 років, в Україні та країнах СНД (Російська Федерація, Білорусь) — понад 18 років.

Механізм дії песарія акушерського розвантажувального заснований на зменшенні навантаження на шийку матки внаслідок зниження тиску плодового яйця.

Показання до застосування акушерського песарія:

  1. Функціональна й органічна істміко-цервікальна недостатність
  2. Профілактика істміко-цервікальної недостатності у вагітних
  3. Профілактика неспроможності шва при хірургічній корекції ІЦН

Терапевтичний песарій / кільце маткове[ред. | ред. код]

Терапевтичний песарій — це медичний виріб, зовні схожий на кільце діафрагми. Терапевтичний песарій використовується для підтримки матки, піхви, сечового міхура або прямої кишки. Песарій найбільш часто використовується для лікування випадіння матки (пролапс). Він також використовується для лікування нетримання сечі, загину матки та грижі сечового міхура.

Песарій може бути введений тимчасово або постійно, і повинен бути встановленим лікарем. Більшість песаріїв не перешкоджають статевому акту.

Фармацевтичний песарій[ред. | ред. код]

Фармацевтичний песарій використовується як ефективний засіб для введення лікарських засобів, які легко всмоктуються через епітелій піхви або прямої кишки, або для локальної дії, наприклад, при запаленні або інфекції. Альтернативний термін — свічки або супозиторії, які, як правило, використовується при ректальному застосуванні.

Оклюзійний песарій[ред. | ред. код]

Оклюзійний песарій, як правило, використовується у поєднанні зі сперміцидами як засіб контрацепції.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]