Пессарій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Песарій)
Перейти до: навігація, пошук
Асортимент пессаріїв

Пессарій (лат. pessarium; грец. pessos — овальний камінь, що застосовувався в деяких іграх) — медичний пристрій, який вводиться в піхву для підтримки матки і / або сечового міхура і прямої кишки.

Види пессарія[ред.ред. код]

Акушерський пессарій[ред.ред. код]

Акушерський пессарій — це невеликий пластиковий або силіконовий медичний пристрій, який вводиться в піхву для утримання матки в певному положенні. Акушерський пессарій застосовується в гінекології для профілактики передчасних пологів у вагітних з істміко-цервікальною недостатністю (ІЦН) та для профілактики розвитку даної патології. Ефективність цього методу корекції ІЦН 85%. Пессарій акушерський розвантажувальний використовується у ряді країн (Німеччина, Франція) більше 30 років, у країнах СНД (Росія, Білорусь, Україна) — понад 18 років.

Механізм дії пессарія акушерського розвантажувального заснований на зменшенні навантаження на шийку матки внаслідок зниження тиску плодового яйця.

Показання до застосування акушерського пессарія:

  1. Функціональна і органічна істміко-цервікальна недостатність
  2. Профілактика істміко-цервікальної недостатності у вагітних
  3. Профілактика неспроможності шва при хірургічній корекції ІЦН

Терапевтичний пессарій / кільце маткове[ред.ред. код]

Терапевтичний пессарій — це медичний виріб, зовні схожий на кільце діафрагми. Терапевтичний пессарій використовується для підтримки матки, піхви, сечового міхура або прямої кишки. Пессарій найбільш часто використовується для лікування випадіння матки (пролапс). Він також використовується для лікування нетримання сечі, загину матки та грижі сечового міхура.

Пессарій може бути введений тимчасово або постійно, і повинен бути встановленим лікарем. Більшість пессаріїв не перешкоджають статевому акту.

Фармацевтичний пессарій[ред.ред. код]

Фармацевтичний пессарій використовується як ефективний засіб для введення лікарських засобів, які легко всмоктуються через епітелій піхви або прямої кишки, або для локальної дії, наприклад, при запаленні або інфекції. Альтернативний термін — свічки або супозиторії, які, як правило, використовується при ректальному застосуванні.

Оклюзійний пессарій[ред.ред. код]

Оклюзійний пессарій, як правило, використовується у поєднанні зі сперміцидами як засіб контрацепції.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]