Пес Барбос і незвичайний крос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пес Барбос і незвичайний крос M:
Пёс Барбос и необычный кросс
Пес барбос.jpg
Жанр комедія
Режисер ЛеоніД Гайдай
Продюсер Гайдай Леонід Іович
Сценарист Леонід Гайдай
У головних
ролях
Георгій Віцин,
Євген Моргунов,
Юрій Нікулін
Оператор Костянтин Бровін
Композитор Микита Богословський
Кінокомпанія Мосфільм
Мова російська мова
Країна СРСР СРСР
Рік 1961
IMDb ID 0318437

«Пес Барбо́с і незвича́йний крос» — радянська короткометражна комедія, знята в 1961 році за фейлетоном Степана Олійника на кіностудії «Мосфільм» режисером Леонідом Гайдаєм. Входить в альманах «Цілком серйозно». Це перший твір про тріо шахраїв: Труса, Балбеса і Бувалого. Фільм номінувався на Золоту пальмову гілку на Каннському кінофестивалі в 1961 році на найкращий короткометражний фільм. Існує легенда, згідно з якою музичне озвучування робилося для вже готового й змонтованого фільму, і тому Микита Богословський особисто диригував оркестром для запису музичної доріжки під час прокручування на екрані стрічки.

Цікаві факти[ред.ред. код]

Цей фільм, у якому вперше появилася знаменита трійця: Трус (Георгій Віцин), Дурний (Юрій Нікулін) і Бувалий (Євген Моргунов), знятий за віршем (фейлетоном) українського письменника Степана Олійника під назвою «Пес Барбо́с і повчальний крос». Якби Степан Олійник не написав цей вірш, то знаменитої трійці могло б і не бути.

Фільм онлайн[ред.ред. код]

Зйомки фільму[ред.ред. код]

Леонід Гайдай Юрію Нікуліну: У вас і так смішне обличчя. Потрібно тілько деталь придумати. Нехай приклеють великі вії. А ви плескайте очима. Від цього обличчя буде виглядати ще дурніше[5]

Сюжет[ред.ред. код]

… Трійця займалася браконьєрством — ловила рибу за допомогою динаміту (що і тоді і зараз незаконно). Але побачивши «Рибнагляд» пробували зображати зі себе «чесних» рибалок-туристів. Епізод коли «Бувалий» взяв першу-ліпшу в руки палку (і палка була набагато грубша стандартного вудилища) запам'ятався в комедії.

І була в цієї трійці собака на ймення Барбос. Вони на початку фільму кидали палку щоби Барбос її приніс.

І коли браконьєри кинули в річку динамітну шашку, Барбос сприйняв це як гру. Доплив до шашки і спробував її повернути власникам. Весь подальший сюжет — панічна втеча браконьєрів від Барбоса з динамітним зарядом у зубах.

У ролях[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]