Пес на ім'я Мані, або Абетка грошей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пес на ім’я Мані, або Абетка грошей
[[Файл:Pes-Mani.jpg|центр|border|200пкс]]
обкладинка українського видання книги
Оригінал Ein Hund namens Money
Жанр роман / книга для дітей та підлітків
Автор Бодо Шефер
Мова німецька
Написаний 2000
Переклад 2008

«Пес на ім'я Мані, або Абетка грошей» (нім. Ein Hund namens Money) — повість для дітей молодшого та середнього шкільного віку німецького фінансового консультанта Бодо Шефера, опублікована в 2000 році. Книга перекладена різними мовами.

Ідея книги[ред.ред. код]

Бодо Шефер, фінансовий консультант, автор книг з персональної та фінансової ефективності у 2000 році видав книгу, основним споживачем якої є дитяча та підліткова аудиторія. Зрозумілою дітям мовою у формі дитячої казки автор ділиться з дітьми основними прийомами поводження з грошима, розказує про створення власного дитячого стабільного бізнесу та вводить у світ фондового ринку. В 2008 році завдяки «Видавництву Старого Лева» книга була перекладена українською мовою. Автор перекладу - Наталія Романівна Іваничук.

Сюжет[ред.ред. код]

В книзі йде мова про дівчинку Кіру, сім’я якої потрапила у фінансову скруту і не може дати раду своїм кредитам та видаткам. Та й з кишеньковими грішми Кіра не знає як чинити: витрачаючи одразу всі на забаганку, згодом починає жалітися.

Одного ранку біля будинку дівчинки знаходиться поранений білий лабрадор. Сім’я прихистила та виходила пса. А ще, виявляється, він відгукується на ім’я Мані (англ. :Money - гроші). За кілька днів Кіра самотужки, ризикуючи життям, врятувала собаку з водяної пастки. Намагаючись віддячити, пес розказує, що колись жив у фінансового консультанта, а отже - може розказати Кірі як чинити з грошима, аби втілити її мрію - поїхати на навчання до Каліфорнії та купити ноутбук.

Анотація:

Кіра знаходить пораненого пса. Виявляється, пес уміє розмовляти! Він відгукується на кличку Мані і знає все про гроші. Дуже скоро Кіра, прислухаючись до порад Мані і сама стає справжнім фінансовим експертом і допомагає іншим правильно розпоряджатися грошима. Книжка фінансового консультанта, письменника і бізнесмена Бодо Шефера вчить дітей правильному ставленню до грошей. Але вона стане у пригоді і дорослим, котрі захочуть прислухатися до порад і зробити своє життя вільним від фінансових клопотів.[1]

Дійові особи[ред.ред. код]

Мані - пес, який уміє говорити та вчить Кіру поводитись з грошима. Раніше належав пану Гольдштейну.

Кіра Клаусмюллер - 12-річна дівчинка, що порятувала пса, та назвала його Мані.

Мішель - двоюрідний брат, кузен Кіри.

Моніка - найкраща подруга Кіри.

Батьки Кіри - завжди сперечаються одне з одним через брак коштів.

пан та пані Ганемкампф - подружжя, яке спочатку здавалось Кірі дуже суворим, але заприятелювавши, довірили Кірі вигулювати свого пса Наполеона, а також виховувати його, навчаючи новим командам.

пан Гольдштейн - заможний фінансовий консультант, колишній господар Мані. Загубив собаку, потрапивши в автокатастрофу.

пані Козир - заможна дивакувата жінкочка, будівлю якої намагались пограбувати, знавець фондового ринку.

Примітки[ред.ред. код]