Петер Андреас Ганзен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
PAHansen.jpg

Петер Андреас Ганзен (нім. Peter Andreas Hansen; 8 грудня 179528 березня 1874) — дансько-німецький астроном і геодезист.

Родився в Тондерні (Шлезвіг). У 1825-1874 — директор обсерваторії в Зебергу (поблизу Готи). У 1857 побудував в Готі нову обсерваторію, в якій встановив інструменти, виготовлені за власними ескізами.

Основні наукові роботи відносяться до вивчення руху небесних тіл. Уточнив теорію руху Місяця (у 1838, 1862-1864), теорії збудженого руху великих і малих планет і комет, теорію сонячних затемнень. Склав в 1857 таблиці рухи Місяця великої точності — розбіжності між табличними значеннями і даними спостережень за сто років (1750-1850) не перевищували 2". Ці таблиці аж до XX ст. лежали в основі всіх астрономічних щорічників. Спільно з данським астрономом X. Олуфсеном розробив в 1854 таблиці руху Сонця. Уточнив значення сонячного паралакса (8,92"). Удосконалив теорію геліометра, екваторіала і пасажного інструменту. Автор робіт з геодезії (зокрема його ім'я носить Задача Ганзена) і теорії ймовірності.

У 1846 році він був обраний членом Королівського саксонського товариства наук, в 1865 році — членом Берлінської академії наук. Іноземний член-кореспондент Санкт-Петербурзької академії наук (1833).


Астрономія Це незавершена стаття про вченого-астронома.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Карл Фрідріх Гаус Це незавершена стаття про німецького науковця.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.


США Це незавершена стаття про особу Данії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.

Посилання[ред.ред. код]