Петер Мінуїт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Петер Мінуїт
Peter Minuit
3-й Губернатор Нових Нідерландів
1626 — 1631
Попередник: Віллем Велгулст
Наступник: Себастьян Янсен Крол
1-й Губернатор Нової Швеції
29 березня 1638 — 15 червня 1638
Попередник: посада заснована
Наступник: Монс Нільссон Клінг
 
Народження: 1580[1]
Везель, Німеччина[1]
Смерть: червень 1638[1]
Сент-Кіттс, Сент-Кіттс і Невіс[1]
Країна: Південні Нідерланди
Автограф:

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Петер Мінуїт (нід. Peter Minuit; 1580-1638) — нідерландський державний діяч і купець, губернатор Нових Нідерландів у 1626—1631 роках, засновник та перший губернатор шведської колонії Нова Швеція у 1638 році. Відомий тим, що у 1626 році придбав в індіанців острів Мангеттен в обмін на дрібнички.

Біографія[ред. | ред. код]

Ранні роки[ред. | ред. код]

Петер Мінуїт народився у 1580 році у німецькому місті Везель у сім'ї валлонських кальвіністів, що емігрували з міста Турне (нині у Бельгії), втікаючи від переслідування іспанських католиків. 20 вересня 1613 року одружився з Гертрудою Раєдц. Гертруда була з багатої сім'ї, і вона, ймовірно, допомагала встановленню Петера як купця. У 1815 році сім'я переїхала в Утрехт.

Нові Нідерланди[ред. | ред. код]

В середині 1820-х років Мінуїт приєднався до Голландської Вест-Індійської компанії. У 1625 році Мінуїта зі сім'єю відправили у Північну Америку в колонію Нові Нідерланди для організації торгівлі з місцевими племенами, а у 1626 році його призначили губернатором колонії.

Цього ж 1626 року Петер Мінуїт придбав у місцевого племені острів Мангеттен в обмін на різноманітні товари вартістю 60 гульденів (у перерахунку на 2015 рік вартість товару становила приблизно 1000 доларів США). Цікаво, що Мінуїт підписав угоду з Сейсеєм, вождем делаварського племені Ленапе, яке контролювало лише незначну західну частину острова. Більшу частину Мангеттена населяло алгонкінське плем'я Векквесгік (інша назва Ваппінгер).

У 1631 році Мінуїта звільнили з посади губернатора. Він повернувся у Європу. Цілком можливо, що Мінуїт став жертвою внутрішніх суперечок щодо прав, які Рада директорів Голландської Вест-Індської компанії передала меценатам.

Нова Швеція[ред. | ред. код]

Після звільнення Петер Мінуїт кілька років прожив у місті Клеве. У 1636 році уряд Швеції запропонував йому заснувати шведську колонію у Північній Америці. Навесні 1638 року експедиція, яку очолював Мінуїт, на двох кораблях «Фогель Гріп» і «Кальмар Нюкель» висадилася у дельті річки Делавер. У команді було 24 чоловіки. Вони побудували форт, який назвали Форт-Христина, та заснували колонію Нова Швеція. Через декілька місяців Мінуїт вирушив до Швеції за новими поселенцями. По дорозі він планував закупити партію тютюну на Антильських островах. 15 червня біля острова Сент-Крістофер (сучасний Сент-Кіттс) його судно затонуло під час шторму. Загинув і Петер Мінуїт.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]