Петро Акерович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Петро Акерович (13 ст.) — український архієпископ, Митрополит Київський.

Життєпис[ред.ред. код]

З 1230 року — ігумен Київського монастиря Спаса на Берестові, співучасник єпископських хіротоній у Соборі Святої Софії, вірогідний автор Київського літописного зведення 1238 p.[1]

1240 року — висвячений на єпископа. Після зруйнування Києва ханом Батиєм та зникненням митрополита Київського Йосифа, Київська Митрополія залишилась необсаженою.

У 1240–1245 роках йшла боротьба за Київ між князями Данилом Романовичем та Михайлом Чернігівським. Петро Акерович був обраний Київським митрополитом замість Йосифа з санкції князя Михайла після його повернення до Києва. Був митрополитом Київським у 1242–1246 роках[2]. За тих тяжких умов він не отримав затвердження у патріарха, тим більше, що в той час Константинополь був захоплений хрестоносцями, й там перебував Латинський Константинопольський патріарх. В той же час Данило Галицький висунув свого кандидата на митрополита Київського — Холмського єпископа Кирила.

Влітку 1245 року Петро Акерович, як «Архієпископ Руський», узяв участь у Першому Ліонському соборі. На соборі він розповів його учасникам, зокрема Папі Римському Інокентію IV про погром Руси татарами і перестеріг західньо-европейське суспільство перед грізною небезпекою з боку татар. Метою його візиту був пошук допомоги для порятунку від татарської навали Галицької, Волинської та Київської земель.[3] Після його Папа вислав на Русь та в орду свого легата Джованні Да Плано Карпіні.

Згодом князя Михайла вбили за наказом хана Батия, а митрополита Петра було вигнано з Києва. Русь знаходилася під владою монголів, які віддали Київ князю Ярославу Всеволодичу.

Подальша доля невідома.

Попередник: Митрополит Київський і всієї Руси
12411246
Наступник:
Іосиф Кирил ІІІ

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]