Петро Александрійський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Петро Александрійський
Pope Peter of Alexandria.jpg
Народився 3 століття
Александрія, Єгипет
Помер 25 листопада 311
Александрія, Єгипет
·обезголовлювання
Країна Стародавній Рим
Діяльність священник
Вчителі Pope Theonas of Alexandriad
Знання мов койне
Посада єпископ, Папа Коптської православної церкви Александрії і Патріарх Олександрійський
Конфесія католицька церква

Петро Александрійський (грец. Πέτρος Αλεξανδρείας; III століття, Александрія — 25 листопада 311) — архієпископ Александрійський, християнський богослов. Вшановується в лику священномучеників у Православній церкві 25 листопада (за юліанським календарем), в Католицькій церкві 25 листопада.

Біографія[ред. | ред. код]

Петро народився й виріс в Александрії, його вихователем був александрійський архієпископ Феона. Отримавши гарну освіту, Петро протягом п'яти років з 295 року управляв Александрійською богословською школою. В 300 році очолив після Феони Александрійську церкву. У період гонінь імператорів Діоклетіана і Максиміана покинув місто і мандрував по імперії. Повернувшись в Александрію написав «Слово про Покаянні», адресований християнам, які йшли на різні хитрощі (аж до зречення від Христа) щоб уникнути мук.

Правила Петра Александрійського[ред. | ред. код]

Написане Петром у 306 році «Слово про покаяння» (грец. περί μετανοίας) Було розбито на 14 правил, які увійшли в канонічні правила християнської церкви (в латинському виданні правила Петра називаються canones poenitentiales. 15-е правило Петра про піст в середу і п'ятницю взято з його слова на Великдень. Текст правил Петра Александрійського міститься в Підаліоні та Кормчій книзі.

Крім церковних правил Петром була написана книга «Про Божество», яка цитувалася на Третьому Вселенському соборі і Четвертому Вселенських соборах. Твори Петра включені в 18-й том Patrologia Graeca.