Петро Александрійський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Петро Олександрійський ( грец. Πέτρος Αλεξανδρείας ; III століття, Александрія - 25 листопада 311) - архієпископ Олександрійський, християнський богослов. Вшановується в лику священномучеників у Православній церкві 25 листопада (за юліанським календарем), в Католицькій церкві 25 листопада.

Біографія:

Петро народився й виріс в Олександрії, його вихователем був олександрійський архієпископ Феона. Отримавши гарну освіту, Петро протягом п'яти років з 295 року управляв Олександрійської богословської школою. В 300 році очолив після Феони Олександрійську церкву. У період гонінь імператорів Діоклетіана і Максиміана покинув місто і мандрував по імперії. Повернувшись в Олександрію написав "Слово про Покаянні", адресований християнам, які йшли на різні хитрощі (аж до зречення від Христа) щоб уникнути мук.

Правила Петра Олександрійського

Написане Петром в 306 році "Слово про покаяння" ( грец. περί μετανοίας ) Було розбито на 14 правил, які увійшли в канонічні правила християнської церкви (в латинському виданні правила Петра називаються canones poenitentiales. 15-е правило Петра про піст в середу і п'ятницю взято з його слова на Великдень. Текст правил Петра Олександрійського міститься в Підаліоні і Керманичів книгах.

Крім церковних правил Петром була написана книга "Про Божество", яка цитувалася на Третьому Вселенському соборі і Четвертому Вселенських соборах. Твори Петра включені в 18-й том Patrologia Graeca.