Печерний живопис

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Малюнки в Альтамірі

Печерний живопис (часто називають наскельним живописом) - зображення в печерах, виконані людьми епохи палеоліту. Більшість подібних об'єктів знайдено в Європі, оскільки саме там стародавні люди були змушені жити в печерах і гротах, рятуючись від холодів.

Історія досліджень[ред.ред. код]

Довгі роки сучасна цивілізація не мала уявлень про які-небудь об'єкти стародавнього живопису, проте в 1879 році археолог-любитель Марселіно Санс де Саутуола разом зі своєю 9-річною дочкою в ході прогулянки випадково натрапив на печеру Альтаміра, склепіння якої були прикрашені безліччю малюнків давніх людей - знахідка, що не мала аналогів вкрай потрясла дослідника і сподвигла його на її пильне вивчення. Роком пізніше Саутуола разом зі своїм другом Хуаном Вілановим-і-П'єром з Мадридського університету опублікували результати своїх досліджень, в яких датували виконання малюнків епохою палеоліту. Багато вчених сприйняли це повідомлення вкрай неоднозначно, Саутуолу звинувачували у фальсифікації знахідок, однак пізніше подібні печери були відкриті в багатьох інших куточках планети.

Особливості[ред.ред. код]

Прийнято розрізняти одноколірні, або монохромні, і багатоколірні, або поліхромні зображення. Часто, печерний живопис виконувався з урахуванням обсягу, перспективи, кольору і пропорції фігур, враховував рух, але пізніше печерний живопис став більш стилізованим [1].

Більшість відомих зразків печерного живопису є об'єктами всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]