Писанка (дует)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дует «Писанка»
члени фольклорного дуету Оксана Савчук та Іван Кавацюк
члени фольклорного дуету Оксана Савчук та Іван Кавацюк
Основна інформація
Жанр народна музика, духовна музика
Роки 1990—по сьогодні
Країна Україна
Мова українська мова
Тематика любов, взаємини, почуття, сім'я, духовні цінності
Склад Оксана Савчук та Іван Кавацюк

Дует «Писанка» — фольклорний колектив Чернівецької обласної філармонії в складі заслужених артистів України співачки Оксани Савчук та музиканта-цимбаліста Івана Кавацюка

Історія дуету[ред.ред. код]

Дует «Писанка» був створений 1990 року в Чернівцях як творчий колектив Чернівецької обласної філармонії в складі Савчук Оксани Василівни, вже на той час відомої співачки, та переможця багатьох українських і зарубіжних конкурсів і фестивалів, цимбаліста Кавацюка Івана Михайловича.

Савчук і Кавацюк познайомилися за рік до цього — на фестивалі «Червона рута»- обоє зайняли призові місця.

З першим своїм концертом Оксана та Іван вийшли на Великдень і дует став називатися «Писанка».

У репертуарі дуету «Писанка» — щедрівки, колядки, маївки, веснянки, коломийки, великодні пісні, буковинські народні пісні а також духовна пісня.

Широке визнання, любов і шану слухачів здобули в їхньому виконанні яскраві, самобутні пісні В.Івасюка, П.Дворського, В.Прокопика, отця Валерія Сиротюка… на вірші поетів Б.-І.Антонича, братів Лепких, Ю.Рибчинського, М.Ткача, М.Бакая, Т.Севернюк

Саме завдяки «Писанці» багато шедеврів буковинського фольклору почув світ. Дует «Писанка» представляв пісенне мистецтво України у багатьох країнах світу, зокрема, в Італії, Канаді, США, Франції, Польщі, Румунії та ін.

В доробку дуету сім аудіо альбомів, виданих в Україні (1992, 1996, 1997, 2003), Канаді (1994, 1995), США (1993); перший компакт-диск записаний у РосіїМосква, 1994), а також три компакт-диска видані в Україні (1998, 2000, 2003) з щедрівками та великодніми піснями, веснянками, гаївками, коломийками.

Про дует «Писанку» знято музичні телефільми: «Любов моя і смуток — Буковина», «Карпатські мотиви» (1989), «Святвечір» (1991), «Забута пісня» (1994), "Барви «Писанки» (1995), «Віри не скарай» (1997), «А ми такі паровані» (1998), «Моя родино християнська» (2000) тощо.

Духовна пісня займає особливе місце в житті «Писанки». У великі християнські свята артисти приходить із новими концертно-телевізійними програмами "Великдень у «Писанки» (1996, 2000,2003) та "На різдво у «Писанки» (1998, 1999, 2003).

Письменник, публіцист, головний редактор газети «Буковина» В. І. Михайловський (справа) з артистами дуету «Писанка»

Пісні «О, Всехвальна» та «Два ангели» композитора отця В.Сиротюка у виконанні дуету «Писанка» стали лауреатом Всеукраїнського радіофестивалю «Пісня року» 1989 та 2003 років, а пісня «Киріє, Елейсон» отримала І премію та «Золоту Ніку» фестивалю «Пісенний вернісаж» (2000).

У 2001 р. дует «Писанка» зустрічав Папу Римського у Львові духовними піснями. Виступали перед нашими співвітчизниками, які зараз працюють в Італії (2003).

У 2008 році дует «Писанка» і Нью-Йорку, Чикаго, Маямі, Клівленді, Стенфорді та Бостоні давав благодійні концерти і зібрав на розбудову Патріаршого Собору Воскресіння Христового Української греко-католицької церкви у Києві півмільйона доларів.

Нагороди[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. [1]УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 491/2015 Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України

Джерела[ред.ред. код]

  • Видатні діячі культури та мистецтв Буковини / авт. уклад. Ю.Баганюк, О.Гаврилюк, Г.Добровольська, М.Довгань, А.Іваницька. — Чернівці, 2010. — Вип. 1. — С. 74-76.
  • Хто є хто на Буковині: Оксана Савчук та Іван Кавацюк
  • Богайчук М. Л. Література і мистецтво Буковини в іменах: словни-довідник / Микола Богайчук.- Чернівці, 2005. — С. 92-93.

Посилання[ред.ред. код]