Пискуха рудувата

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Пискуха рудувата
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Зайцеподібні (Lagomorpha)
Родина: Пискухові (Ochotonidae)
Рід: Пискуха (Ochotona)
Вид:
Пискуха рудувата (O. rufescens)
Біноміальна назва
Ochotona rufescens
(Gray, 1842)

Пискуха рудувата (Ochotona rufescens) — вид гризунів з роду Пискуха (Ochotona) родини пискухових (Ochotonidae). Мешкає в Афганістані, Ірані, Пакистані й Туркменістані.

Таксономія

[ред. | ред. код]

Рудувата пискуха вперше була описана в 1842 році британським зоологом Джоном Едвардом Греєм. Виділяють три підвиди: Ochotona r. rufescens, Ochotona r. regina й Ochotona r. shukurovoi.

Зовнішній вигляд

[ред. | ред. код]

Рудувата пискуха має невелику голову з округлими вухами й короткі, покриті густою шерстю кінцівки. Хутро рудувато-коричневого кольору з кремовим комірцем навколо шиї. Нижня частина тіла дещо блідіша[2].

Поширення

[ред. | ред. код]

Мешкає в гірських районах Афганістану, Ірану, Пакистану і південно-західного Туркменістану на висоті від 1900 до 3500 м над рівнем моря. Населяє скелясті пустельні місця з малою кількістю рослинності, а також ліси з ялівцю.

Поведінка

[ред. | ред. код]

Рудувата пискуха мешкає в складних системах нір. Активна впродовж цілої доби, пік активності припадає на ранок[3]. Харчується рослинами, такими як ефедра, полин і чортополох. Як і інші види пискух, зрізає стебла і висушує в невеликих копицях перед входом до нори. Розмножується з березня по вересень; з рік самка народжує до п'яти разів, в середньому по шість дитинчат. Пискухи, народжені на початку сезону, можуть встигнути народити потомство до кінця сезону.

Охорона

[ред. | ред. код]

Це численний і поширений вид. Хоч зазвичай рудуваті пискухи мешкають в скелястій пустельній місцевості, вони можуть мешкати у фруктових садах і навіть поблизу людських жител. МСОП вважає цей вид таким. що не потребує особливого захисту. Тварина була приручена і використовувалась в лабораторних дослідженнях, зокрема, в Японії і Франції.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Smith, A.T.; Boyer, A.F. (2008). Ochotona rufescens. Процитовано 17 вересня 2014.
  2. Triepke, Michael (2007). Ochotona rufescens: Afghan pika. Animal Diversity Web. University of Michigan Museum of Zoology. Процитовано 8 вересня 2014.
  3. Aulagnier S.; P. Haffner, A. J. Mitchell-Jones, F. Moutou & J. Zima (2009) Mammals of Europe, North Africa and the Middle East, A&C Black, London.