Планета штормів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Планета штормів M:
Планета бурь
Жанр фантастика
Режисер Павло Клушанцев
Сценарист Павло Клушанцев
Олександр Казанцев
У головних
ролях
Володимир Ємельянов
Георгій Жженов
Геннадій Вернов
Юрій Саранцев
Георгій Тейх
Кюнна Ігнатова
Оператор Аркадій Климов
Композитор Йоганн Адмоні
Олександр Чернов
Кінокомпанія Ленінградська кіностудія науково-популярних фільмів
Тривалість 78 хвилин
Країна СРСР СРСР
Рік 1961
IMDb ID 0056352

«Планета штормів» — радянський науково-фантастичний художній фільм, поставлений на Ленінградської кіностудії науково-популярних фільмів в 1961 році режисером Павлом Клушанцевим за мотивами однойменної повісті Олександра Казанцева.

Прем'єра фільму відбулася 14 квітня 1962 року.

Зміст[ред.ред. код]

Фантастика. На Венеру вирушає радянська експедиція у складі трьох кораблів. Один із них зазнає аварії. Два інших успішно здійснюють висадку дослідників на поверхню. Крім радянських космонавтів до особового складу входить іноземний космонавт і новий робот. Два екіпажі рухаються назустріч один одному, стикаючись із чудесами другої планети. Незвичайна мужність потрібна від усіх учасників, щоб успішно завершити місію.

Ролі[ред.ред. код]

Актор Роль
Володимир Ємельянов Ілля Васильович Вершинін, професор, командир космічного корабля «Сіріус» Ілля Васильович Вершинін, професор, командир космічного корабля «Сіріус»
Георгій Жженов Роман Бобров, інженер, член екіпажу космічного корабля «Сіріус» Роман Бобров, інженер, член екіпажу космічного корабля «Сіріус»
Геннадій Вернов Альоша, радист, член екіпажу космічного корабля «Сіріус» Альоша, радист, член екіпажу космічного корабля «Сіріус»
Юрій Саранцев Іван Щерба, професор, геолог, командир космічного корабля «Вега» Іван Щерба, професор, геолог, командир космічного корабля «Вега»
Кюнна Ігнатова Маша Іванова, член екіпажу космічного корабля «Вега» Маша Іванова, член екіпажу космічного корабля «Вега»
Георгій Тейх Аллан Керн, американець, інженер, член космічного корабля «Вега» Аллан Керн, американець, інженер, член космічного корабля «Вега»
Майстер спорту Б. Прудівський робот Джон робот Джон

Знімальна група[ред.ред. код]

Значення[ред.ред. код]

  • «Планета бурь» була одним з перших радянських фантастичних фільмів про космічні подорожі. Фільм був зроблений з використанням унікальних технологій комбінованої зйомки, що набагато випереджали існували в ті часи зарубіжні аналоги, у тому числі підводні зйомки.
  • «Планета бурь» мала значний вплив на вітчизняну та світову кінофантастики наступних десятиліть і була визнана одним з важливих етапів у світовому фантастичному кінематографі.
  • Право на прокат фільму придбали 28 країн.
  • У США куплений радянський фільм став «сировиною» для своєї кінопродукції — він був перемонтований студією, що спеціалізується в основному на фільмах жахів, — «Америкен Інтернешнел» Роджера Кормана, — з вилученням ряду епізодів і додаванням нових, і в такому вигляді випущений в американський прокат під назвою «Подорож на доісторичну планету» (Voyage to the Prehistoric Planet, 1965). Ніяких згадок про те, що це кінопродукція з СРСР, не було, в титрах радянським акторам, які залишилися в кадрі, були дано англомовні вигадані імена та прізвища (Георгій Жженов як «Курт Боден», Геннадій Вернов як «Роберт Чантал» і т. д.). У нових епізодах були зайняті англійський актор Безіл Ретбон (епізоди на станції зв'язку «Луна 7») і американська актриса Фейт Домерг (що з'являється у фільмі замість Кюнни Ігнатової).
  • В 1968 році в США був випущений ще один перемонтований варіант фільму під назвою «Подорож на планету доісторичних жінок» (Voyage to the Planet of Prehistoric Women). З монтажу «Подорожі на доісторичну планету» були видалені раніше досняті епізоди і вставлені нові, які вводили в сюжет плем'я полеглих венеріанських доісторичних амазонок. Режисером цієї версії був Пітер Богданович (під псевдонімом «Дерек Томас»).
  • Міністр культури СРСР Катерина Фурцева, відзначивши, що фільм дуже цікавий, вказала, що радянська жінка-космонавт не має права ридати в космосі, втрачаючи самовладання у важку хвилину.

Цікавинки[ред.ред. код]

Звучання синтезатора в фільмі відтворювала Іма Сумак.

Посилання[ред.ред. код]