Планування сім'ї

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Планува́ння сім'ї́ (англ. family planning) — термін, що часто використовується як синонім словосполучення «контроль народжуваності», в той час як підтекст його дещо інший.

Генетичне обґрунтування[ред.ред. код]

Показане для сімейних пар, де є високий ризик успадковування генетичних паталогій, генетичних хвороб. Часто в генетичну консультацію звертається пара, в роду одного партнера або обох є генетичні патології, для визначення їх імовірного ризику успадкування.

Методи[ред.ред. код]

Найчастіше використовувані методи дозволяють парі на регулярній основі вступати у статевий контакт, отримуючи задоволення, при цьому надійно зменшуючи вірогідність виникнення у жінки вагітності, принаймі доти, поки пара не вирішить, що вона повинна виникнути. У зв'язку з цим, планування сім'ї включає методи, які або запобігають заплідненню, або діють після запліднення, заважаючи імплантації ембріона.

Сутність планування сім'ї полягає в доданні статевого акту статусу засобів для вираження почуття любові, побудови стабільності у взаєминах, поділу фізичної насолоди, а не тільки засобу відтворення собі подібних (за винятком тих випадків, коли це є усвідомленим вибором).

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]