План Даллеса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

План Даллеса, або Доктрина Даллеса — відповідно до теоріі змови, план дій США проти СРСР, складений під час холодної війни і полягав в прихованому моральному розкладанні населення СРСР. Авторство плану приписується Аллену Даллесу, главі ЦРУ в 1953-1961 роках. Метою цього плану нібито було знищення СРСР методами пропаганди, націленої на роз'єднання національностей і соціальних груп, втрату традицій, моральних цінностей, моральний розклад населення країни. У вигляді, який цитує прихильниками його автентичності, «План Даллеса» ніде не був опублікований, а англійський оригінал цього тексту ніколи не був представлений [1] [2]. Текст, який приписують Даллесу, вперше з'явився в російській пресі на початку 1990-х років і являє собою добірку фрагментів роману А. С. Іванова «Вічний поклик» в редакції 1981 року [1] [3] [4].

Фрагменти плану вперше сформульовані персонажем роману А. С. Іванова «Вічний поклик» 1981 року — колишнім жандармський офіцером, а на момент висловлювання штандартенфюрером СС Лахновським, — у репліках у другій частині роману.

Вперше текст того, що видавалося за «План Даллеса» був опублікований в одному з виступів митрополита Санкт-Петербурзького і Ладозького Іоанна (Сничева) в газеті «Радянська Росія» 20 лютого 1993 року. Пізніше — поетом і публіцистом Борисом Олійником в журналі «Молода гвардія» № 7 (липень) 1993, який у той час редагувався самим Анатолієм Івановим. Текст також багаторазово публікувався в різних газетах лівої і національно-патріотичної спрямованості. «План» також цитувався відомими людьми, такими як Володимир Жириновський, Микита Міхалков, Михайло Задорнов та Вадим Базилєв.