План Даллеса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

План Даллеса, або Доктрина Даллеса — відповідно до теоріі змови, план дій США проти СРСР, складений під час холодної війни і полягав в прихованому моральному розкладанні населення СРСР. Авторство плану приписується Аллену Даллесу, главі ЦРУ в 1953-1961 роках. Метою цього плану нібито було знищення СРСР методами пропаганди, націленої на роз'єднання національностей і соціальних груп, втрату традицій, моральних цінностей, моральний розклад населення країни. У вигляді, який цитує прихильниками його автентичності, «План Даллеса» ніде не був опублікований, а англійський оригінал цього тексту ніколи не був представлений [1] [2]. Текст, який приписують Даллесу, вперше з'явився в російській пресі на початку 1990-х років і являє собою добірку фрагментів роману А. С. Іванова «Вічний поклик» в редакції 1981 года [1] [3] [4].

Фрагменти плану вперше сформульовані персонажем роману А. С. Іванова «Вічний поклик» 1981 року — колишнім жандармський офіцером, а на момент висловлювання штандартенфюрером СС Лахновським, — у репліках у другій частині роману.

Вперше текст того, що видавалося за «План Даллеса» був опублікований в одному з виступів митрополита Санкт-Петербурзького і Ладозького Іоанна (Сничева) в газеті «Радянська Росія» 20 лютого 1993 року. Пізніше — поетом і публіцистом Борисом Олійником в журналі «Молода гвардія» № 7 (липень) 1993, який у той час редагувався самим Анатолієм Івановим. Текст також багаторазово публікувався в різних газетах лівої і національно-патріотичної спрямованості. «План» також цитувався відомими людьми, такими як Володимир Жириновський, Микита Міхалков, Михайло Задорнов та Вадим Базилєв.


Політика Це незавершена стаття про політику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.