План Даллеса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

План Даллеса, або Доктрина Даллеса — центральний псевдодокумент популярної в Росії в 90-х - на початку 2000-х років теорії змови, відповідно до якої шеф ЦРУ Аллен Даллес нібито розробив план знищення Радянського Союзу, що полягав у таємній трансформації культурної спадщини і моральних цінностей громадян СРСР. У вигляді, що цитується прихильниками його автентичності, «План Даллеса» ніде не був опублікований, а англійський варіант цього тексту ніде не представлений. Однак, його часто цитують відомі російські політики, журналісти та письменники авторитарного та націонал-патріотичного спрямування.

Фрагменти плану вперше сформульовані персонажем роману А. С. Іванова «Вічний поклик» 1981 року - колишнім жандармський офіцером, а на момент висловлювання штандартенфюрером СС Лахновським, - у репліках у другій частині роману.

Вперше текст того, що видавалося за «План Даллеса» був опублікований в одному з виступів митрополита Санкт-Петербурзького і Ладозького Іоанна (Сничева) в газеті «Радянська Росія» 20 лютого 1993 року. Пізніше — поетом і публіцистом Борисом Олійником в журналі «Молода гвардія» № 7 (липень) 1993, який у той час редагувався самим Анатолієм Івановим. Текст також багаторазово публікувався в різних газетах лівої і національно-патріотичної спрямованості. «План» також цитувався відомими людьми, такими як Володимир Жириновський, Микита Міхалков та Михайло Задорнов.


Політика Це незавершена стаття про політику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.