Пластилін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Коробка пластиліну

Пластилін (італ. plastilina, від дав.-гр. πλαστός — ліпний) — матеріал для ліплення. Виготовляється з очищеного і подрібненого порошку глини з доданням воску, сала та інших речовин, що перешкоджають висиханню. Буває різнобарвним. Слугує для виконання фігур ескізів для скульптурних робіт, невеликих моделей, виробів малих форм.

Питання про те, кого вважати винахідником пластиліну, є спірним. У Німеччині ним вважають Франца Колба (патент 1880 року), у Великобританії — Вільяма Харбута (патент 1899 року).

Пластилін використовується дітьми як матеріал для дрібного ліплення. Ігри з пластиліном сприяють розвитку координації пальців.

Також використовується як матеріал для скульптури у виготовленні невеликих ескізних (чорнових) моделей в процесі пошуку форми, тобто перед початком роботи над чистовим варіантом.

Один з жанрів анімації — пластилінова анімація — створюється за допомогою фігур, виліплених з пластиліну.

Розумний пластилін[ред.ред. код]

Докладніше: Жуйка для рук

Розумний пластилін, або як його ще називають - хендгам (дослівно - ручна жуйка, англ.) - речовина на основі силікону, на дотик нагадує жувальну гумку, але володіє цікавими властивостями тиксотропних рідин. За рахунок цього він тече, рветься, ламається тощо. За рахунок інших складових може ще магнітитися, світитися, змінювати колір. Схожими властивостями володіє гудрон при відносно низьких температурах.

Недоліки пластиліну[ред.ред. код]

  • Вицвітання на світлі;
  • Прилипання пилу;
  • Розпливання на спеці;
  • Забруднення рук внаслідок роботи з пластиліном;
  • Деякі види пластиліну горять

Галерея[ред.ред. код]

Пластилін

Посилання[ред.ред. код]


Матеріал Це незавершена стаття про матеріал.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.