Пластовий закон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Пластовий закон — правила поведінки пластуна, що скаладається з 14 точок. Це не заборони, а позитивні вказівки, дороговказ пластуна:

 1. 1. Пластун словний;

Один раз даного слова дотримується, незважаючи на перепони.

 1. 2. Пластун сумлінний;

Кожне діло, за яке добровільно взявся, виконує по змозі якнайліпше.

 1. 3. Пластун точний;

Дотримується визначених меж початку чи кінця якогось заняття або виконання дорученого завдання.

 1. 4. Пластун ощадний;

Без потреби і користі не витрачає ні грошей, ні часу, ні енергії. Якщо щось залишається, зберігає на той час, коли буде потрібно.

 1. 5. Пластун справедливий;

Він без вагання признає і віддає кожному все, що тому належить. У кожному змаганні дотримується засад «чесної гри».

 1. 6. Пластун увічливий;

Допомагає у добрій справі, якщо є потреба, уступає, кому слід, першість і гарно поводиться з усіма. Його увічливість не повинна робити враження принизливості, бо це суперечить лицарським законам.

 1. 7. Пластун братерський і доброзичливий;

Почуває себе братом усіх пластунів, а також інших людей. Він не дошкуляє нікому, не кривдить живих істот. Працює відповідно до своїх сил для добра, скріплення і розвитку власного народу, без сліпої ненависті до загалу членів іншої національної спільноти.

 1. 8. Пластун зрівноважений;

Не діє ніколи під впливом хвилинних настроїв (гніву, розпачу тощо).

 1. 9. Пластун корисний;

Займається тим, що приносить чесну і справжню користь собі самому та іншим. Також цінити і шанує працю інших людей. Він визнає значення праці у такій послідовності: праця для розвитку всього людства; праця для власного народу, праця для себе самого.

 1. 10. Пластун слухняний пластовій старшині;

Слухається пластової старшини згідно з обов'язуючими правильниками. Після сумлінного виконання наказу, він може висловити критичну думку щодо доцільності цього наказу. Не виконує наказу, який є незгідний з пластовим законом.

 1. 11. Пластун пильний;

Ніколи не пропускає нагоди навчитися чи довідатися чогось корисного для розвитку свого духу, своєї працездатності. Спостерігає за довколишнім світом і помічає усі дрібні деталі та зміни, що відбуваються у ньому.

 1. 12. Пластун дбає про своє здоров'я;

Шанує і плекає здров'я як цінність і передумову своєї працездатності. Не робить нічого, що могло б підірвати його силу або спинити розвиток організму. Він підприємливий, енергійний і вірить у свої власні сили.

 1. 13. Пластун любить красу і дбає про неї;

Намагається допомагати красі оточення своїм виглядом, одягом, вчинками, мовою, визнаючи правила доброї поведінки, гарної мови і поширює це знання власним добрим прикладом.

 1. 14. Пластун завжди доброї гадки.

Не розгублюється і не падає у розпач навіть у найважчих умовах. Завжди спокійний, схильний до веселощів, а у небезпеці — відважний.

Отже пластун у своїх ділах є словний, сумлінний, точний, ощадний.

У поведінці супроти інших справедливий, ввічливий, братерський, доброзичливий та зрівноважений.

Для добра України і Пласту корисний, слухняний і здоровий.

В оточенні дбає про красу і завжди в гарному настрої.