Платеї

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Координати: 38°12′56″ пн. ш. 23°16′01″ сх. д. / 38.21556° пн. ш. 23.26694° сх. д. / 38.21556; 23.26694

Карта битви при Платеях

Платеї — давньогрецьке місто у Південній Беотії, біля якого під час Греко-персидських воєн 26 вересня 479 до н. е. відбувся бій між військами 24 грецьких міст-держав на чолі з Афінами та Спартою під командуванням спартанського полководця Павсанія та персидською армією під командуванням Мардонія.

Битва при Платеях[ред.ред. код]

Докладніше: Битва при Платеях

Греки займали вигідні оборонні позиції, і перси не наважувалися їх атакувати. У ніч на 26 вересня греки почали відхід до Платей. Вранці перси, вважаючи, що противник звернувся до втечі, атакували ар'єргард, що складався зі спартанців. Спартанці відкинули атакуючих, а потім за допомогою афінян та інших союзників здолали погано організовану масу персів, які, після того як Мардоній був смертельно поранений у заворушеннях, втекли до Геллеспонту, переслідувані греками.

При Платеях грецька фаланга знову підтвердила свою перевагу над численнішою, але іррегулярною Персидською піхотою та кіннотою. Перемога при Платеях та одночасно розгром при Мікале персидського флоту призвели до звільнення Греції та грецьких міст Малої Азії від персів.

Посилання[ред.ред. код]