Платигіра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Платигіра
Platygyra lamellina
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Кишковопорожнинні (Coelenterata)
Тип: Кнідарії (Cnidaria)
Клас: Коралові поліпи (Anthozoa)
Підклас: Шестипроменеві корали (Hexacorallia)
Ряд: Мадрепорові корали (Scleractinia)
Родина: Faviidae
Рід: Платигіра (Platygyra)
Ehrenberg, 1834
Види
12, дивитись текст
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Platygyra
EOL logo.svg EOL: 23257
ITIS logo.svg ITIS: 53317
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 102204
Fossilworks: 6747

Платигіра (Platygyra) — рід колоніальних коралів ряду мадрепорові корали родини Faviidae. Поширені в Індо-Тихоокеанському регіоні і біля берегів Австралії.[1]

Біологія і опис[ред. | ред. код]

Населяють широкий спектр місць життя. Основу раціону забезпечують симбіотичні зооксантеллові водорості, проте в природі ці корали поїдають і планктонну їжу. Платигіри відносяться до групи коралів-мозковиків. Колонії з численних поліпів мають округлу куполоподібну форму, їх поверхня покреслена невисокими звивистими гребенями. Забарвлення зазвичай двоколірне, ротовий диск і перегородки різного кольору. Найчастіше зустрічається контрастне поєднання зеленуватих ротових дисків з коричневими гребенями.

Утримання в акваріумі[ред. | ред. код]

Це порівняно нескладні в утриманні корали, що нерідко досягають в акваріумі значних розмірів. Для дрібних видів потрібно акваріум від 100 л, для великих від 200 і більше. Освітлення середнє, не надмірно інтенсивне. Течія помірна. Температура 24 - 27 градусів, твердість води 1.023-1.025, pH 8.1-8.4. Для нормальної життєдіяльності корала необхідно підтримувати в акваріумі достатній рівень кальцію, треба також додавати у воду стронцій і інші мікроелементи. Велику частину поживних речовин цим коралам забезпечують симбіотичні водорості. Для поліпшення росту бажано давати підгодівлі із зоопланктону або дуже дрібно нарубаного м'яса морепродуктів. Їжу потрібно підносити безпосередньо до щупалець поліпів, годувати в темний час доби. Платигіра відноситься до помірно агресивних коралів. Розпрямляючи щупальця, вона може значно збільшуватися в розмірах, тому в рифовому акваріумі цьому коралу необхідно надати простору індивідуальну ділянку.

Види[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Platygyra. World Register of Marine Species (WoRMS). Архів оригіналу за 2013-08-26. Процитовано 2012-10-28. 

Галерея[ред. | ред. код]