Плато Путорана

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Плато Путорана
Супутниковий знімок плато Путорана
Супутниковий знімок плато Путорана
Країна Росія Росія
Регіон Красноярський Край
Площа 250 000 км2
Найвища точка
 - висота 1701 м
World Heritage Logo global.svg    Світова спадщина    Flag of UNESCO.svg
Плато Путорана
Putorana Plateau
Країна Росія
Критерії (vii)(ix)
Об'єкт № 1234
Регіон ЮНЕСКО Азія і Океанія
Історія реєстрації
Зареєстровано: 2010 (34 сесія)
Location Putoran Mountains.PNG
Плато Путорана (Росія)
Плато Путорана
Плато Путорана
Плато Путорана у Вікісховищі?

Пла́то Путора́на — сильно розчленований гірський масив, розташований на північному заході Середньосибірського плоскогір'я. На півночі і заході плато обривається крутим уступом (800 і більше метрів), тоді як південна і східна частини характеризуються пологими схилами. Максимальна висота плато — 1701 м, серед високих вершин гори Камінь (1 562 м), Холокіт (1 542 м), Котуйська (1 510). На півночі плато Путорана межує з Таймирським півостровом.

Фізико-географічна характеристика[ред.ред. код]

Плато Путорана. Озеро Лама

Поверхня плато покрита базальтовими лавовими потоками, які часто іменують «сибірськими трапами». Вони зустрічаються по всьому Середньосибірському плоскогір'ю, проте плато Путорана — єдина крупна ділянка, повністю складена базальтами. Це друге у світі за величиною плато трапу після плато Декан в Індії.

Близькість базальтових порід призвела до виникнення на північному заході плато крупних мідно-нікелєвих рудних родовищ, з одним із найбагатших у світі процентним вмістом металів, що видобуваються. За характером рельєфу є поєднанням рівного плато і великих ущелин і долин, дно яких часто затоплене озерами.


Озера[ред.ред. код]

Ріки[ред.ред. код]

Клімат[ред.ред. код]

Клімат суворий, різко континентальний, проте, в окремих озерних долинах (наприклад озеро Лама) є свій, значно м'якший мікроклімат, захищений від північних вітрів.

Джерела[ред.ред. код]