Плесецьк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Велика емблема космодрому «Плесецьк»
Запуск з космодрому Плесецьк ракети «Циклон-3» 15 серпня 1991 року.

Плесецьк (1-й Державний випробувальний космодром) — космодром, розташований за 180 кілометрів на південь від Архангельська. Космодром займає площу 1762 км², тягнучись з півночі на південь на 46 кілометрів і зі сходу на захід на 82 кілометри.

15 липня 1957 року відповідно до ухвали від 11 січня 1957 року, на території Архангельської області почалося створення секретного об'єкта «Ангара» — майбутнього космодрому «Плесецьк».

Чисельність персоналу і населення міста Мирний — від 40 до 50 тисяч чоловік (залежно від обсягів виконуваних завдань). Клімат — різко континентальний, нестійкий, холодний.

ЗАТО Мирний

Космодром Плесецьк було засновано у 1957 році як перша ракетна база МБР Р-7 і Р-7А (об'єкт «Ангара»).

Космічну діяльність веде із запуску космічного апарату «Космос-112» 17 березня 1966. Має стаціонарні технічні і стартові комплекси всіх типів ракет-носіїв легкого і середнього класу. Ведеться будівництво стартових і технічних комплексів для ракет-носіїв «Зеніт» і «Рокот». Забезпечує основну частину космічних програм, пов'язаних з оборонними, народногосподарськими, науковими і комерційними пусками непілотованих космічних апаратів.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]