Плехівський заказник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Плехівський заказник
Розташування: Україна Україна
Полтавська область,
Оржицький район
Найближче місто: Оржиця
Площа: 500 га
Заснований: 1980 р.
Країна Flag of Ukraine.svg Україна

Пле́хівський зака́зник — гідрологічний заказник загальнодержавного значення. Розташований у межах Оржицького району Полтавської області, в районі села Плехова, що на схід від смт Оржиці.

Площа природоохоронної території 500 га. Створений 1980 р.

Землі заказника є типовим заплавним комплексом річки Сули (і частково Оржиці), велику частину якого займають болота, луки та озера. Є прибережно-водна, водна, болотяна, лугова рослинність. Береги боліт поросли очеретом звичайним і рогозом вузьколистим, рідше широколистим і кугою озерною. Деякі чагарники сягають 5 м заввишки. Трапляється лепешняк великий, чистець болотний, щавель водяний, очеретянка звичайна, підмаренник болотяний, рдесник, кушир темно-зелений, а також рідкісний вид — вольфія безкоренева. Є багато лікарських трав: лепеха болотяна, водяний перець, живокіст лікарський тощо. У заказнику ростуть також глечики жовті і два види латаття (латаття біле і латаття сніжно-біле), які є реліктовими для України та охороняються законом.

З тварин тут водяться: лось, лисиця звичайна, куниця кам'яна, кабан й інші. Проживає 240 видів наземних хребетних, 14 з них занесені до Червоної книги України, 6 видів занесено до Європейського червоного списку, а 23 види вважаються регіонально рідкісними. Багатий видовий склад птахів — 185 видів. Тут водяться лебідь-шипун, мала біла чапля, шуліка чорний та інші.

Входить до складу Нижньосульського національного природного парку.

Джерела[ред. | ред. код]