Плямисто-рудий кіт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Плямисто-рудий кіт
Rostkatze Zoo Berlin.JPG
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Кішкоподібні (Feloidea)
Родина: Котові (Felidae)
Підродина: Малі кішки (Felinae)
Рід: Азійський кіт (Prionailurus)
Вид: Плямисто-рудий кіт
Біноміальна назва
Prionailurus rubiginosa
(Geoffroy Saint-Hilaire, 1831)
Ареал плямисто-рудого кота
Ареал плямисто-рудого кота
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Prionailurus rubiginosa
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Prionailurus rubiginosa
EOL logo.svg EOL: 312856
ITIS logo.svg ITIS: 552774
IUCN logo.svg МСОП: 18149
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 61387
Fossilworks: 224053

Плямисто-рудий кіт (Prionailurus rubiginosa) — дика мала кішка роду азіатських котів (Prionailurus). Близька родичка бенгальського кота.

Зовнішність[ред.ред. код]

Довжина тіла плямисто-рудої кішки становить 40 см, довжина хвоста — 20 см. Таким чином вона є одним з найменших видів кішок. Її зовнішність дуже схожа на зовнішність бенгальської кішки, але плями менш чіткі і справляють розпливчате враження. У неї коротка м'яка шерсть, струнке тіло з відносно короткими лапами, хвіст короткий і пухнастий, округла голова, великі очі і невеликі вуха. Забарвлення сірого кольору з ледь помітними іржавими плямами на спині і світліша смугаста вовна на череві.

Розповсюдження[ред.ред. код]

Існують дві окремі популяції плямисто-рудої кішки. Одна мешкає на півдні Індії, інша на острові Цейлон. Обидві популяції живуть в різних умовах: цейлонські плямисто-руді кішки мешкають в тропічному лісі, тоді як індійська популяція населяє сухі відкриті місцевості. Згідно з поширеною теорією, пристосуватися до нової сфери плямисто-руду кішку на Індійському субконтиненті змусила конкуренція з боку бенгальської кішки, якої немає на Цейлоні.

Розмноження[ред.ред. код]

Плямисто-руді кішки народжують від одного до трьох дитинчат, проте частіше за все одне.

Поведінка[ред.ред. код]

Плямисто-руді кішки ведуть нічний спосіб життя і живуть поодинці. Територія однієї особини може досягати 15 км2. Їх поведінка дуже близько до поведінки бенгальської кішки. До їх здобичі відносяться миші, ящірки і комахи. Незважаючи на уміння добре лазити по деревах, плямисто-руді кішки велику частину часу проводять, як правило, на землі.

Досить часто селмться поблизу людських поселень, щоб полювати на свійську птицю. Її можна з легкістю одомашнити. Вдача у них ніжна і доброзичлива, і також як і звичайні домашні кішки вони дуже люблять гратися.

Охоронний статус[ред.ред. код]

Чисельність виду оцінюється в менш, ніж 10 000 особин і постійно скорочується. Кішка є уразливим видом і занесена до Міжнародної Червоної книги.

Галерея[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Cat Specialist Group (2002). Prionailurus rubiginosus. 2006. Червоний Список Міжнародного Союзу Охорони Природи. IUCN 2006. www.iucnredlist.org. Переглянуто 11 May 2006.


Панда Це незавершена стаття з теріології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.