Повернення короля (мультфільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Повернення короля» (англ. The Return of the King) — повнометражний анімаційний фільм режисерів Артура Ранкіна і Жюля Бессі. Мультфільм є екранізацією третьої, останньої частини трилогії Джона Роналда Руела Толкіна «Володар перснів» — «Повернення короля». Мультфільм був знятий як продовження мультфільму «Гобіт» тих самих режисерів і витриманий в дусі дитячої казки з елементами мюзиклу.

У Росії в 1990-і роки поширювалися «піратські» копії VHS в авторських одноголосих перекладах Олександра Кашкіна, Сергія Візгунова та Юрія Сербіна.

Сюжет[ред. | ред. код]

Сюжет фільму, в цілому передає події книги «Повернення короля», але побудований інакше. Дія йде у формі розповіді самих героїв про події книги, які коментуються піснями менестреля. Персонажі часто переходять на спів замість монологу. Сюжет не є дословною екранізацією і розглядає деякі сцени в іншому ключі. Головним героєм фільму фактично представлений Сем, а не Фродо; роль Арагорна мінімізована, Леголас і Гімлі відсутні, таран Гронд тягнуть не великі звірі, а мумаки[прояснити], загибеллю Персня сюжет закінчується і наступних подій — атаки Сарумана на Шир, правління Арагорна — не описується тощо.

Фільм починається зі сцени святкового бенкету, на якому Більбо запитує у Фродо, куди пропав Перстень і чому в нього немає пальця. Гендальф, Фродо і його друзі, а також менестрель, починають розповідати історію про те, як гобіти несли перстень до Мордору.

Посилання[ред. | ред. код]

The Return of the King на Allrovi (англ.)

Кадри з фільму

Див. Також[ред. | ред. код]