Повстання Ліги камікадзе

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Повстання Ліги камікадзе
Sinpuren no ran Attack on Major General Taneda Masaaki.jpg
Напад повстанців на генерала Танеду Масаакі
Дата: 2425 жовтня 1876
Місце: Кумамото, Кумамото, Японія
Результат: перемога урядових сил
Сторони
Японія Японія Шляхта Кумамото
Командувачі
Кодама Ґентрао Отаґуро Томоо
Військові сили
невідомо 174
Втрати
60 убито
200 поранено
124 убито
50 поранено

Повстання Ліги камікадзе (яп. 神風連の乱, しんぷうれんのらん, сімпу-рен но ран; 2425 жовтня 1876) — антиурядове повстання нетитулованої шляхти в Японії, що відбулося 1876 року на заході острова Кюсю в Кумамото, під проводом Отаґуро Томоо. Закінчилося перемогою урядових сил.

Короткі відомості[ред.ред. код]

Ліга камікадзе[1] була заснована 1872 року нетитуловоаною шляхтою Кумамото, послідовниками монархістського і ксенофобського руху. Початково організація називалася Партія шанувальників божеств[2]. Її члени були невдоволені вестернізацією Японії і планували антиурядовий заколот, з метою «повернутися до старовини»[3].

Після видання в березні 1876 року указу про заборону носіння мечів, 24 жовтня, згідно з «божественною волею», Ліга камікадзе вирішала підняти повстання проти центральної влади. На світанку цього дня 174 шляхтича під проводом Отаґуро Томоо та Каї Харукати атакували штаб Кумамотського гарнізону, а також оселі голів префектури Кумамото та префектурної ради. Під час нападу повстанцям вдалося зарубати командира гарнізону, генерала Танеду Масаакі та голову префектури Ясуоку Йосісуке. Однак регулярні частини гарнізону в складі 13-го піхотного полку і 6-го артилерійського батальйону контратакували нападників і вбили їхніх ватажків. 86 повстанців відступили з поля бою і вчинили ритуальне самогубство на горі Кімбо. Решту арештувала і стратила місцева поліція. 25 жовтня повстання було придушене[3].

Дивіться також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. яп. 神風連, しんぷうれん, сімпурен.
  2. яп. 敬神党, けいしんとう, кейсінто.
  3. а б Повстання Ліги камікадзе // Енциклопедія Ніппоніка: в 26 т. 2-е видання. — Токіо: Сьоґаккан, 1994—1997.

Джерела та література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]