Поетична енциклопедія «Герої Майдану»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Поетична енциклопедія «Герої Майдану», I том»
^FB7D24498378A742FE40319F8D64B6C1A2F00656B9C394EC66^pimgpsh fullsize distr.jpg
Обкладинка
Автор 50 авторів
Країна Україна
Мова Українська
Тема героїка Євромайдану
Жанр поезія
Видавництво Видавець Супрун В. П.
Видано 2016
Видано українською 2016
Сторінок 230
Тираж 1000
ISBN ISBN 978-966-8969-96-6,
ISBN 978-966-8969-99-7 (Т.І)

Поетична енциклопедія «Герої Майдану», том I — алфавітно впорядковане видання, укомплектоване збірками віршів по регіонах України, де проживали полеглі патріоти. Містить поетичні присвячення кожному Герою Небесної Сотні — Герою України, удостоєному ордена «Золота Зірка» та ордена Героя Небесної Сотні.

Авторка і упорядниця збірки — Федишин Оксана Василівна .

Історія створення поетичної енциклопедії[ред. | ред. код]

Оксана Федишин, кураторка авторського проекту «Дзвони серця. Вірші — кожному з Героїв Небесної Сотні», оголосила на Першому українському порталі поезії stihi.in.ua про відбір віршів, присвячений кожному герою Небесної Сотні. На заклик відгукнулися автори віршів з різних куточків України. Кожному поетичному твору передувала довга пошукова праця, зустріч з сім'ями Героїв та збір матеріалів…

«Правдива жива історія виливалася ліричними фарбами на палітри авторських сердець — і в їхніх віршах воскресали герої, щоб продовжити розпочату справу, щоб у вільній процвітаючій Україні разом з нами жити»

Володимир Леонович Комар, доктор історичних наук, професор

Над проектом також працювали цілий рік критики та коректори порталу, після чого всі вірші були упорядковані в єдину книжку.[1]

Враження та відгуки[ред. | ред. код]

Оксана Федишин, кураторка проекту:

Скільки творчих людей України відгукнулося взчяти участь у проекті „Дзвони серця. Небесна сотня“, щоб присвятити вірш кожному Герою Небесної сотні. І кожен автор починав свої рядки словами:

„Вивчаю історію героя — і плачу. Вибачте, трохи пізніше напишу: слів не бачу із-за сліз…“.

Які красиві… і дорогоцінні ваші сльози, мої дорогі. І які дзвінкі, правдиві і непідкупні дзвони кожного творчого серця — дзвони пам'яті, любові і тепла.

Гріє думка про те, що ми — єдина дружна сім'я. У наших серцях живуть герої: діти, батьки, брати, сестри. Де ще в світі є такий дружний народ і безмірно дорога мальовнича Україна?

Володимир Леонович Комар, доктор історичних наук, професор:

Кожен вірш передає героїчний непохитний дух Майдану, на фоні якого спливає образ чистого, миролюбного, беззбройного, дружелюбного патріота, якого не зупиняє свист куль, щоб рятувати сподвижника волі; образ пораненого героя, який стікає кров'ю, та не покидає Майдан; образ незламного мученика, який не зраджує Україну.

Національна свідомість, патріотизм, жива мораль — виховний ідеал книжки.

Рустем і Людмила Аблаєви, адміністратори українського поетичного порталу:

В даній збірці перед читачем постане КОЖЕН ГЕРОЙ з НЕБЕСНОЇ СОТНІ, з яким пройде автор його життєвий шлях: радітиме, сумуватиме і оплакуватиме цю важку втрату. Ліричні сльози даватимуть нове життя героям.

Невинна кров, пролита на нашій землі, взиває до небайдужих сердець, до наших умів: вони померли, щоб ви жили; вони терпіли, щоб ви втішалися; перед ними погасло сонце життя, щоб сонце правди сіяло над нами.

Тому читайте, вивчайте, пропонуйте друзям — і житимуть герої в наших серцях. Вони гідні пам'яті і шани»

Вітенко Микола Дмитрович, кандидат історичних наук, доцент:

…бо, як писав наш Іван Франко, незалежність можна здобути в результаті революції, збройної боротьби, але лише „повільною, щоденною, витривалою і одвертою працею здобувається добробут, поступ і щастя, як одиниць, так і цілих народів“.

Пам'ятаймо про подвиг героїв Небесної сотні.

Світла та вічна пам'ять героям, які віддали життя за Україну!

Видання[ред. | ред. код]

Поетична енциклопедія «Герої Майдану». — Т. 1 / Упор. О. Федишин — Івано-Франківськ, 2016. — 230 с. [Наклад 1000 примірників], ISBN 978-966-8969-96-6, ISBN 978-966-8969-99-7 (Т.І)

Книжка видана за сприяння Народного депутата України Шевченка Олександра Леонідовича

Ілюстрації: репродукції картин художника Бончук Романа та світлини музею Небесної Сотні Файл:Музей Небесної Сотні у Івано-Франківську-2.JPG

Тип видання: м'ягка палітурка.

Формат: 60х84/16

Кількість сторінок: 230

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 1 грудня 2017. Процитовано 20 листопада 2017. 

Посилання[ред. | ред. код]