Пожежа на фабриці «Траянгл»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Image of Triangle Shirtwaist Factory fire on March 25 - 1911.jpg

Пожежа на фабриці «Трайангл» в Нью-Йорці 25 березня 1911 року. Ця подія виявилась найбільш смертоносним промисловим лихом в історії міста Нью-Йорка і посідало четверте місце серед нещасних випадків на виробництві в історії США, за кількістю жертв. Крім того це було другим смертоносним лихом у Нью-Йорку за кількістю жертв — після пожежі General Slocum 15 червня 1904, до подій 11 вересня 2001, коли відбулося руйнування Всесвітнього торгового Центру. Пожежа призвела до загибелі 146 швейників, які загибли від пожежі, отруєння чадним газом, або падіння з даху. Більшість жертв були єврейськими та німецькими іммігрантами жінками у віці від шістнадцяти до двадцяти трьох років; найстаршій жертві було 48, намолодшими були дві чотирнадцятирічні дівчинки. Оскільки менеджер замкнув двері на сходових клітинах, багато з робітників, які не могли уникнути пожежі зістрибували з восьмого, дев'ятого, і десятого поверху. Пожежа призвела до покращення законодавства, та стандартів безпеки і послужила поштовхом до утворення міжнародної жіночої профспілки працівників, яка боролася за поліпшення умов праці для працівників.

Завод розташований в будівлі Аш, у Вашингтоні, тепер відома як будівля Браун, який наразі є національним історичним пам'ятником.

Пожежа[ред. | ред. код]

Пожежний екіпаж спішить до палаючого заводу

The Triangle Waist Company — завод, займав восьмий, дев'ятий і десятий поверх 10-поверхової будівлі Аш на північно-західному розі Грін-стріт. Власниками були Макс Бланк та Ісаак Харріс, завод випускав жіночі блузки. На заводі працювало близько 500 робітників, в основному молодих іммігранток, які працювали дев'ять годин на день у будні дні, плюс сім годин по суботах.

Під кінець робочого дня, 25 березня 1911, вогонь спалахнув приблизно о 16:40 вечора під одним з різаків в північно-східному куті на восьмому поверсі. Перший сигнал про пожежу був посланий о 16:45,перехожим який побачив дим, що йде з восьмого поверху. Обидва власники заводу були там разом зі своїми дітьми. Пожежники прийшли до висновку, що вірогідною причиною пожежі був непогашений сірник або недопалок, який запалив накопичений мотлох на момент пожежі. Хоча куріння було заборонено на заводі, проте працівники, потайки курили випускаючи дим через свої лацкани, щоб уникнути виявлення. Нью-Йорк Таймс в своїй статті припустив, що пожежа, можливо, була спричинена двигунами, працюючих швейних машин.Ніхто не припускав підпал.

Бухгалтер на восьмому поверсі була в змозі попередити співробітників на десятому поверсі по телефону, але не було звукового сигналу.

Файл:Triangle Windows.jpg
Будівля з південного боку, з вікнами, відмічені X, з яких п'ятдесят жінок схопився
Файл:Triangle Bodies.jpg
Будівлі східної сторони, з 40 тілами на тротуарі. Двоє з жертв були знайдені живими через годину після зйомки.

Протягом трьох хвилин, Грін вулиці сходах став непридатним для використання в обох напрямках. Злякавшись співробітників переповненому на один зовнішній пожежну драбину, надумані і погано закріплена заліза структуру, яка, можливо, була порушена до пожежі. Незабаром кручений і звалився від спеки і перевантаження, проливаючи жертв майже Шаблон:Конвертувати, щоб їх смерть на бетонній бруківці нижче. Ліфт операторів Джозеф Зіто і Гаспар Mortillalo врятували багато життів, подорожуючи в три рази до дев'ятого поверху для пасажирів, але Mortillalo був змушений відмовитися, коли рейки свого ліфта підкосилися тепла. Деякі жертви розтиснув двері ліфта відкритими і стрибнув у порожній вал, намагаючись зісковзнути кабелів або приземлитися на дах автомобіля. Вага та вплив цих органів викривлених автомобіля ліфт і зробило неможливим для Зіто зробити ще одну спробу.

Великий натовп перехожих зібрався на вулиці, спостерігаючи шістдесят дві народу стрибки або падіння на смерть з палаючої будівлі.

« Одного разу в суботу вдень у березні того ж року - 25 березня, якщо бути точним - я сидів в одному з читання таблиць в старій бібліотеки Астора ... Це був сирий, неприємний день і зручний читальний зал, здавалося чудове місце, щоб провести решту кілька годин, поки бібліотека закрита. Я був глибоко занурений в моїй книзі, коли я дізнався про пожежних машин гоночних минулому будівлі. До того часу я був досить американізуватися, щоб захопитися звук пожежних машин. Поряд з кількома іншими, в бібліотеці, я вибіг подивитися, що відбувається, і слідують натовпу людей до місця пожежі.

Кількох кварталах звідси, будівля Аш на розі вулиць Вашингтон Місце і Грін Стріт був у вогні. Коли ми прибули на місце події, поліцейські кинули на кордон навколо площі і пожежних безпорадно боротьби з вогнем. Восьмий, дев'ятої, десятої та історії будівлі в наш час[коли?] величезною ревучий карниз полум'я.

Слово поширилося через Іст-Сайд, за деякими магії терору, що завод компанії Талія трикутник був у вогні, і що кілька сотень робочих опинилися в пастці. Переляканий і безпорадний, натовпу — я в їх числі — подивився на палаючий будинок, побачив дівчину після того, дівчата з'являються почервонілі вікна, пауза жах моменту, а потім стрибок вниз на бруківку, на землю, як підігнані, чортів целюлози. Так тривало те, що здавалося жахливої вічності. Іноді дівчина, яка дуже довго вагався, був лизав, проводячи полум'ям і, кричачи з одягу і волосся у вогні, занурився, як живий факел на вулицю. Життя мережі проводяться пожежними були зірвані в результаті впливу падаючих тіл.

Емоції натовпу були невимовно. Жінки були істеричні, десятки зомліла, чоловіки плакали, як в пароксизми божевілля, вони кинулися на міліцейські кордони

»

.

Решта чекали, поки дим і вогонь подолав їх. Пожежники прибули швидко, але не зміг зупинити вогонь, так як не було сходів доступні, які можуть вийти за межі шостого поверху. Упав органів і падіння жертв також ускладнює пожежну підійти будівлі.

Органи жертв поміщаються в труни на тротуарі
Люди і коні задрапіровані в чорному ходити в процесії в пам'ять жертв

Наслідки пожежі[ред. | ред. код]

Хоча ранні посилання загиблих становив від 141[1] на 148,[2] майже всі сучасні посилання погодьтеся, що 146 людей загинули в результаті пожежі;. 129 жінок і 17 чоловіків[3][4][5][6][7][8] Шість жертв залишилось невідомим до 2011 року.[3][4] Більшість жертв померла від опіків, задухи, тупої травми впливу, або комбінація з трьох.[9]

Першою людиною, стрибок був чоловік, і ще одна людина був помічений цілувати молоду жінку біля вікна, перш ніж вони обидва схопилися на смерть.[10]

Двадцять дві жертви пожежі були поховані іврит безкоштовно Поховання асоціації в спеціальному розділі на горі Річмонд кладовищі. У деяких випадках, їх надгробки відносяться до вогню[11] шість жертв, які залишилися невідомими були поховані разом в Кладовище Вічнозелені рослини в Брукліні. Спочатку похований в іншому місці на тій підставі, їх останки лежать зараз під пам'ятником трагедії. Великий мармуровій плиті показуючи на колінах жінка[12] шість невідомих жертв були остаточно визначені в лютому 2011 року[3] і серйозні маркер поміщений в їх пам'яті[13]

Розслідування[ред. | ред. код]

Власникам компанії, Максу Бланку (Max Blanck) та Ісааку Харрісу (Isaac Harris), які пережили пожежу, втікши на дах будівлі, коли почалася пожежа, були пред'явлені звинувачення у вбивстві першого та другого ступеня в середині квітня, суд пари почався в грудні 4, 1911.[14] Max Steuer, адвокат обвинувачених, вдалося знищити довіру до одного з живих, Кейт Альтерман, попросивши її повторити свої свідчення номер раз — що вона і зробила без зміни ключових фраз. Steuer стверджував у журі, Альтерман і, можливо, інші свідки запам'ятали їх заяви, і могло б навіть сказали, що сказати з прокурорів. Оборони також підкреслив, що прокуратура не змогла довести, що власники знали вихідні двері були замкнені в той час, про який йде мова. Суд присяжних виправдав двох чоловіків, але вони втратили подальшого цивільного позову в 1913 році, в якому позивачі виграли компенсацію в розмірі 75 доларів за загиблого. Страхова компанія виплатила Бланк і Харріс близько 000 більше, ніж про збитки, або близько за нещасний випадок. У 1913 р. Бланк був знову заарештований за блокування дверей на своїй фабриці в робочий час. Він був оштрафований на[15]

Надгробок вогонь на жертву іврит безкоштовно Поховання асоціації гори Річмонд кладовищі

Роуз Шнайдерман, відомий соціалістичної і профспілкові активістів, виступив з промовою на траурному засіданні, що відбулося в Метрополітен-опера Будинок 2 квітня 1911, в аудиторії в значній мірі з членів жінок профспілки ліги. Вона використовувала вогонь як аргумент для фабричних робітників організувати:

я б зрадником цих бідних обгорілі тіла, якби я приїхав сюди, щоб говорити хороше спілкування. Ми постаралися ви хороші люди громадськості, і ми знайшли Вас, бажаючи. … Ми постаралися вам громадян; ми намагаємося вас зараз, і у вас є кілька доларів за скорботою матері, брати і сестри в порядку благодійності подарунок. Але кожен раз, коли робітники виходять в єдиним відомим йому способом на знак протесту проти умов, які нестерпним сильною рукою законом дозволено тиснути сильно на нас.

Державні службовці мають тільки слова попередження для нас попередженням, що ми повинні бути дуже миролюбні, і у них є робітного будинок тільки що повернувся з усіх їх попередження. Сильна рука закону б'є нас, коли ми піднімаємося, в умовах, які роблять життя нестерпним.

Я не можу говорити з вами спілкування присутніх тут. Занадто багато крові було пролито. Я знаю, з мого досвіду це до трудящих, щоб врятувати себе. Тільки так вони можуть зберегти собі є сильним робітничий рух[16]

Інші в співтовариство, і зокрема, в ILGWU,[17] привернув інший урок з подій. Штату Нью-Йорк Законодавчих створив свою штату Нью-Йорк завод Слідчий комітет для «дослідження заводських умовах у цій та інших містах і доповісти заходи щодо виправлення положення законодавства, щоб запобігти небезпеці або втрати життя серед співробітників через вогонь, антисанітарні умови, виробництві та професійних захворювань».[18] Пожежні Нью-Йорка Джон Головний Kenlon розповів слідчим, що його відомство виявило понад 200 фабрик, де умови розпалили багаття, як, що в трикутнику заводу можливо[19] 1915 доповіді Державного комітету допомогли модернізувати праці держави закони. Це змусило штату Нью-Йорк «одним з найпрогресивніших держав з точки зору трудових реформ».[20][21] В результаті пожежі, Американське товариство інженерів з техніки безпеки була заснована в Нью-Йорку 14 жовтня 1911[22]

Хільда Соліс, американський міністр праці, якщо дивитися на екран над головою, виступаючи на Centennial Меморіал Брауна (Аша) Будівля знаходиться на правому
Відзначення привернуло тисячі людей, багато тримають над головою блузки з довгими рукавами з іменами загиблих, слухаючи промовців.

Centennial[ред. | ред. код]

Коаліція збереження організацій, істориків, художників і робочих активістів, у тому числі Гринвіч-Віллидж товариства охорони пам'яток історії, Готем-центр, Нижній Іст-Сайд Обитель музей, Bowery Поезія Клуб та інші, зібралися разом, щоб сформувати Пам'ятайте трикутник коаліції вогню,[23], метою якого було ознаменування сторіччя з дня пожежі, що відбувся 25 березня 2011 року.

Церемонія передував марш по Гринвіч-Віллидж тисячі людей, деякі проведенні shirtwaists — жіночі блузки — на стовпах, або носити пояса пам'ять імена тих, хто загинув у вогні. Промовці на меморіал включений мер Нью-Йорка Майкл Блумберг, який отримав неоднозначну реакцію, і США міністр праці Хільда Соліс.[24]

У популярній культурі[ред. | ред. код]

Фільми та телебачення
 • З цими руками (1950), режисер Джек Арнольд[25]
 • The Fire Трикутник Завод Скандал (1979), режисер Мел Стюарт, що випускаються Мел Brez і Етель Brez[26]
 • Ті, хто знає не говори: Поточні Битва за здоров'я робітників (1990), виробництва Еббі Гінзберг, розказаний Коти Теркель[27]
 • Життя століття: Три чудес (2001) Прем'єра на PBS, зосередивши увагу на житті 107-річної Роуз Фрідман (пом. 2002), який став останнім життя пережив пожежу.
 • Американський досвід: Трикутник пожежної (2011), документальний фільм і режисер Джаміля Wignot, розказаний Майкл Мерфі[28]
 • Трикутник Згадуючи пожежної (2011) Прем'єра на HBO 21 березня, за чотири дні вистачає 100-річчя.
Музика
Театр
 • В Айн Гордон пьесе Корм для птахів Зв'язки (2000), Трикутник Вогонь основних драматичних двигун історії.[29]
 • Пожежної Трикутник Завод проекту, п'єсі, написаній Крістофером Piehler про пожежу і після суду.
 • МузичніГанчірки- книга Джозеф Штайн, вірші Стівен Шварц, і музика Чарльз Strouse — включає в себе пожежної Трикутник англійська блузка в другому акті.
Література
 • Маргарет Петерсон Haddix за 2007 рік історичний роман для молодих людей,Повстання, угод з імміграцією, права жінок, і робітничого руху, з трикутником англійська блузка Пожежа як центральний елемент.
 • Естер Friesner 'SтемиFlames та угод з молодою дівчиною, імені Раїси, який працює на заводі Трикутник англійська блузка під час пожежі.
 • Мері Джейн Auch 'з 2004 історичний роман для молодих людей, Попіл розирассказивает історію про Маргарет Роуз Нолан, молода дівчина, яка працює в трикутнику англійська блузка Завод під час пожежі, разом із сестрою та її друзями.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. «141 людей і дівчат загинули в талії пожежної завод». Новий Йорк Таймс, 26 березня 1911 року. Доступ 20 грудня 2009
 2. Нью-Йорку пожежної вбивств 148: Дівчина Жертв Стрибок до смерті від заводу (Передрук). Чикаго Sunday Tribune. 1911-03 - 26. с. 1. Процитовано 2007-10-03. 
 3. а б в Бергер, Джозеф (20 лютого 2011). 100 років потому, Рулон Мертвих в завод Вогонь Повне. 20 лютого 2011 (New York Times). Процитовано 21 лютого 2011. 
 4. а б фон Drehle, «В пам'ять. Пожежа Трикутник англійська блузка».] Нью-Йорк Таймс, 26 березня 1997
 5. «Трикутник Завод Fire». Kheel центру Корнеллського університету.
 6. «дев'яносто восьмої річниці Трикутник англійська блузка Завод Fire». Нью-Йорку пожежників.
 7. «Міністерство праці пам'ятає 95-й річниці Sweatshop вогню». Міністерство праці США.
 8. Штайн, всюди
 9. фон Drehle, 271-83
 10. Фон Drehle, 155-7
 11. HFBA Хронологія. Процитовано 2009-03-26. 
 12. Вічнозелені рослини.  Вічнозелені рослини кладовищі повідомляє, що були спочатку вісім поховань, одного самця і шість самок, а також деякі непізнані останки. Одна з жінок, які стали жертвами був згодом з'ясувалося, і її тіло вилучені в інше кладовищі. Інші рахунки не кажучи вже про невідомі залишається взагалі. Роуз Фрідман був останній залишився в живих життя заводу Пожежа Трикутник англійська блузка. (1893–2001)
 13. Grave Маркер Представлений на шість Трикутник погорільців, які були невідомими єврейський Щодня Вперед 8 квітня 2011.
 14. Штайн с.158
 15. Хеніг, Джон М. «Трикутник пожежа 1911 року», Історія Журнал, квітень / травень 2005 року.
 16. Шнейдерман, троянда. We Have Found You Бажаючи (Передрук). 
 17. Джонс, Жерар (2005). Люди Завтра. NY: Basic Books. 
 18. Нью-Йорк Таймс: і «Шукайте спосіб зменшити завод Небезпеки», 11 жовтня 1911, станом на 8 лютого 2011
 19. Нью-Йорк Таймс. і «Фабрика Firetraps Знайдено сотнями», 14 жовтня 1911, станом на 8 лютого 2011
 20. Грінвальд, Річард А. трикутник Вогню, протоколи світу, і промислової демократії в Прогресивної ери Нью-Йорк (Філадельфія: Temple University Press, 2005), 128
 21. The Economist, «Трикутник англійська блузка: Народження Нового Deal», 19 березня 2011, стор. 39
 22. Американське товариство інженерів з техніки безпеки (2001). Коротка історія Американське товариство інженерів з техніки безпеки: Століття Безпека. Процитовано 20 березня 2011. 
 23. Пам'ятайте коаліції Трикутник пожежної веб-сайт.
 24. Сафронова, Валерія та Hirshon, Микола. «Згадуючи трагічні 1911 Трикутник англійська блузка пекло, демонстранти повені вулиць Гринвіч-Віллидж»] New York Daily News (26 березня 2011)
 25. База даних кіно інтернету: З Цими Руки (1950), станом на 18 лютого 2011
 26. Пожежний скандал на фабриці Fire (ТВ 1979). Процитовано 2011-02-18. 
 27. Ті, хто знає не говори. Процитовано 2011-02-18. 
 28. фільмів / трикутник / Трикутник Пожежа. Процитовано 2011-02-19. 
 29. Лефковіц, Девіде. «DTW OOB в вибігає з Корм для птахів, 2 квітня». Playbill.com

л