Пожежна сигналізація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Стенд-схема системи пожежної сигналізації

Система пожежної сигналізації — сукупність технічних засобів, призначених для виявлення пожежі, обробки, передачі в заданому вигляді повідомлення про пожежу, спеціальної інформації та видачі команд на включення автоматичних установок пожежогасіння і включення виконавчих установок систем протидимного захисту, технологічного та інженерного обладнання, а також інших пристроїв протипожежного захисту.

Установки і системи пожежної сигналізації, оповіщення та управління евакуацією людей при пожежі повинні забезпечувати автоматичне виявлення пожежі за час, необхідний для включення систем оповіщення про пожежу з метою організації безпечної (з урахуванням допустимого пожежного ризику) евакуації людей в умовах конкретного об'єкта.

Системи пожежної сигналізації, оповіщення та управління евакуацією людей при пожежі повинні бути встановлені на об'єктах, де вплив небезпечних факторів пожежі може призвести до травматизму та загибелі людей[1].

Організація оповіщення[ред. | ред. код]

  • Локальне оповіщення — проводиться за допомогою сирен, світлових, іноді мовних сповіщувачів.
  • Дистанційне мовне або текстове оповіщення — проводиться автоматичною надсиланням повідомлення каналами телефонного зв'язку (провідний або мобільний), через інтернет або локальні мережі тощо.
  • Зв'язок з апаратурою пульта централізованого спостереження (ПЦС) — за допомогою цифрових протоколів по дротових, оптоволоконних або бездротових каналах; раніше, в застарілих системах, використовувалася дротяний зв'язок сигналами опору.

Сигнал зі встановлених у приміщеннях датчиків може надсилатись до кінцевого користувача, а також на приймально-контрольний прилад (ППК), що знаходиться зазвичай поруч. Після отримання сигналу, пристрій надсилає його на пульт централізованого спостереження або власнику[2].

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Системи пожежної сигналізації: навч посіб. / І. Я. Кріса, О. І. Воробйов ; М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Львів. держ. ун-т безпеки життєдіяльн. — Л. : Вид-во Львів. політехніки, 2013. — 232 с. : іл. — Бібліогр.: с. 228—231 (86 назв). — ISBN 978-617-607-369-7
  • Гринин А. С., Новиков В. Н. Безопасность жизнедеятельности. — Москва, ФАИР-ПРЕСС, 2003. — 288 с., ил.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. СИСТЕМИ ПРОТИПОЖЕЖНОГО ЗАХИСТУ ДБН В.2.5-56:2014. Архів оригіналу за 10 січня 2020. Процитовано 2 березня 2020. 
  2. Як влаштована система пультової охорони | Блог Ajax Systems. Ajax Systems (ua). Архів оригіналу за 2 березня 2020. Процитовано 2 березня 2020. 

[1]


  1. Як грамотно розподілити пожежні сповіщувачі?. ssbb.com.ua (UA). Архів оригіналу за 8 листопада 2019. Процитовано 1 квітня 2020.